Po instalaci Win 10 se neukazuje Grafická karta ve správce zařízení

Dobrý den,dnes jsem upgradoval z Win 7 na Win 10, vše v pořádku, žádné hlášené chyby, avšak při instalaci nejnovějšího ovladače na grafiku mi už instalačka zahlásila, že tento ovladač grafiky není kompatibilní s tímto systémem windows.Chvíli jsem pátral, pak jsem našel ,,fix'', nicméně zdej sem přišel na to, že ve správci zařízení vůbec grafiku nemám...Zde jsem našel, že má někdo zkusit v BIOSu nastavit primární port na PCIe, což jsem udělal, nepomohlo, grafiku jsem následně vyndal a dal zpět, externí napájení mám samozřejmě zapojené.V BIOSu se karta normálně ukazuje.Problém zkrátka nastal až v momentě přechodu na Win 10.Má někdo prosím nějaké rady? DěkujiFota zde:https://ctrlv.cz/mpyBhttps://ctrlv.cz/3EBF//Smazán troll "Fabia" ("host", "joachym", "René", "Santa" a další.) a jeho nesmyslné "rady".//

Odpovědi na otázku

A je ten nejnovější ovladač grafiky určený pro Win 10? Nemáte náhodou instalátor pro Win 7?

Právě že ne, nejdříve jsem zkoušel ten program od NVIDIE, co sám určí, jaká instalačka je potřeba a následně jsem si i ručně vybral, že chci pro tu mohu grafiku ovladač a samozřejmě na Win 10.

... a víš vůbec jestli tam tu grafiku vůbec máš a jakou? 3dfx? VooDoo 2? ... ... ještě jsi ji totiž nenapsal ...

No tak co řešíte.Stáhněte si instalátor ovladačů určený pro váš operační systém, tedy Win 10 - https://www.nvidia.com/Download/index.aspxAle teď mě napadá. Ty Win 7 byly 32 nebo 64 bitové? Upgrade z 32bit bude zase jen 32bit Win 10 a NVIDIA už nějakou dobu nepodporuje 32bit verze Windows.Pokud je to váš případ, máte dvě možnosti:1. nainstalovat Win 10 64bit verzi2. stáhnout poslední verzi ovladače pro vaší grafiku pro Win 10 32bit - https://www.nvidia.com/Download/Find.aspx

Pardon,grafika: Asus Geforce GTX 1060 6GBKonkrétně: https://www.asus.com/Graphics-Cards/EX-GTX1060... Win 7 byly taktéž 64-bit.Jak jsem již psal, instalátor ovladačů jsem již zkoušel a výsledek?: Začne stahovat a při spuštění instalačky hláška: ,,Tento ovladač není kompatibilní s tímt osystémem windows.''

A jakou verzi stahujete? Standard nebo DCH? Zkuste tu DCH.Při instalaci dejte vlastní instalaci a hlavně zaškrtněte možnost "čisté instalace"PS: Upgrady jsou nespolehlivé, čistá instalace celého OS je vždy jistota.

Všimněte si druhého obrázku. Má tam rok 2015. A jsme doma. Jinak opravdu Win 7 Professional a legální? Hm...

Jasný, na tuhle verzi z roku 2015 to fakt nenahraje. Dobré oko.

dík

A já se ještě jednou zeptám, stáhl jste ovladač z odkazu co jsem tady dal výše?Vykašlete se na nějaký program který něco detekuje, běžte na NVIDIA stránky do downloadu driverů, tak zadejte svou kartu Win 10 64 bit a stáhněte.To pak pusťte, nic dodatečného se nestahuje a rovnou instaluje. Pokud nezabere toto prosím, dejte sem přesný název souboru, který jste stáhl a ideálně chybu, kterou to nahlásí

A já vám znovu říkám, tento způsob jsem již zkoušel... Vybrat si svou grafiku, vybrat Win a stáhnout, výsledek stále stejný...https://ctrlv.cz/THL2A když se bavíme o odkazu, který jste poslal, je tam předvolený Win 7, ale fajn, zkusil jsem to taky, aby se neřeklo, samozřejmě bez úspěchu. :)

... a jakou teda máš verzi Win? Ultimate? ... ... zadej " winver " a přes https://ctrlv.cz/ jsem dej screen: https://ctrlv.cz/z5rN ...

Neudělal!!! Jinak by jste nenahrával zastaralý ovladač, ale měl stažený nejnovější! Takže tu nevěšte bulíky na nos a stáhněte ten poslední ovladač.PS: A na vaší verzi OS to nainstalovat nepůjde, když jste si nahrál nějakou prehistorickou verzi Windows 10. Nvidia už to dávno nepodporuje!! Takže si upgradujte OS na něco co není z pravěku!!!!!! Ideálně poslední verzi 1909. Všiml si toho Řimbaba | 18. 12. 2019 18:58

Tak je to jasné - má neaktuální verzi W10 + tam nejspíš cpe DCH ovladač, o kterém tam verze nemá ponětí. Jste kluci všímaví. Já na to 2015 také chvilku koukal, ale přešel jsem to s tím, že to je nejspíš ok, protože W10 je původně z 2015. A jen tak mimochodem, přestaň už psát to "by jste". To by jeden blil.

:D Hlavně ne na klávesnici, špatně se to čistí.Ale máš pravdu, omlouvám se. Je to nešvar. Musím na to dávat bacha.

Jsou 2 typy ovladačů - standardní a moderní (DCH). Pokud tam máš jeden a instaluješ ten druhý, končí to touto hláškou. Ovladače kompletně odinstaluj a po restartu si tam můžeš nainstalovat, jaký chceš. Doporučuji ten moderní (DCH).

"dnes jsem upgradoval z Win 7 na Win 10"Pomocí čeho jste upgradoval? Nějaké instalační DVD? Nebo přes MS nástroj?Jaké máte Win 10 1909? 1903? Nebo něco staršího?

Jaká verze Windows 10 to je? 1903/1909, 1809, 1803...?Na rozdíl od kompilatora bych stáhnul mutaci en-uk, která obsahuje češtinu:https://www.nvidia.com/Download/driverResults.as... Pokud to nejde stáhnout, možná něco pokazil Windows Update a doporučuji stáhnout DDU a v nouzovém režimu zlikvidovat drivery pro grafiku, odpojit se od internetu a nainstalovat předem připravený ovladači od nVidie.https://www.wagnardsoft.com/forums/viewtopic.php

Druhej obrázek mluví za vše. Rok 2015. Jinak o legalitě těch Win 7 Pro se dá taky diskutovat.

... tak ty jsi tomu teda dal ... , ... a už se neozve ... , ... asi z toho umřel ...

A co mají co společného ocrackované Sedmičky s aktuálně nainstalovanými Windows 10? Možná získal licenci nelegálně, možná ne. Důležitá je verze Windows 10.Předchozí příspěvky jsem nečetl, protože se tu exhiboval troll René.

Aktuálně nainstalované možná jsou ale podívej se na druhý obrázek je tam rok 2015 = stará verze. Schválně si to stejné okno otevři u sebe pokud máš Win 10.A že rejpu stou legálností to už se mě zdá že je to "nemoc z povolání" každej týden mám nějaké PC na opravu a většina má cracklé Win. Ať už Win 7 (daz) tak Win 10 (toolkit). A Každej má plnou hubu keců jak jsou Win 10 na h****. Jako nechápu maj to zadarmo a furt remcaj. Win 10 stojí za h**** páč MS zněj nemá prachy když si to každý crackne. Třeba Xbox divize vydělává = pálené hry na Xbox nejsou.

Při čisté instalaci Windows 10 je úplně jedno, jestli vygeneroval licenci z crackovaných, zablešených nebo legálně koupených. Upgrade na Windows 10 ze starších verzí je už pár let v rozporu s licenčními podmínkami. Stále je to lepší, než kdyby používal licenci z Aukra od zmrdů.

"Upgrade na Windows 10 ze starších verzí je už pár let v rozporu s licenčními podmínkami."Pisálci mají jinej názor. https://zive.aktuality.sk/clanok/130477/bezplatny-w...

Ano, oficiálně to běželo jen rok. A pak ještě jeden pro postižené. Ale reálně to funguje stále stejně dodnes. Tedy funkčně, nikoliv právně. A klidně se vsadím, že to tak MS má schválně a nemá důvod to vypínat.

A v Sovětském svazu rozdojili kozla https://youtu.be/pA7e5Rj0laQ

A?Jistá přistěhovalkyně a propagátorka "alternativního" životního stylu se u nás na samotě rozhodla vyrábět kozí sýr a koupila kozly hned čtyři.Jestli je rozdojila fakt nevím, ale po několika dnech celkem šťastného mečení se po nich slehla zem ...