» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po instalaci win 10 - hrozně pomalý pc, při startu vždy oprava disku (D:)

Dobrý večer.Byl jsem nucen přeinstalovat os kvůli chybám s boot. soubory na win10.Vždy jsem měl zkušenost, že je to rychlý proces, ale v tomto případě to s 3hodinovou smyčkou restartů nabíhalo asi 4 hodiny a windows je neuvěřitelně pomalý. Do samotného průzkumníku se mi ještě ani nepodařilo dostat, každý klik kurzorem se dočká reakce nejdřív tak za minutu atd.Když počítač restartuju, nebo vypnu, samotné zapínání trvá taky hrozně dlouho a furt to hlásí: scanning and repairing disk D: 100% což je tam taky třeba 10 minut a další dobu se to opět zapíná.Win 10 jsem přeinstalovával několikrát a nikdy, ani na tomto notebooku jsem takový problém neměl.Budu rád za nějakou radu vedoucí k rychlému řešení.Prosím vás, respektuji, že každý si myslí o win 10 své, že tu spoustu lidí , když někdo potřebuje radu, trolí, že win je historie, že linux je nej atd atd... v pohodě, každý má svůj názor, mě jde ale o radu, ne o váš oblíbený os. (To píšu protože se s tím zde často setkávám).Díky předem za pomoc

Odpovědi na otázku

když už tam ten Win nainstaluješ, tak si měl zkontrolovat teploty CPU, jestli se notebook nehřeje, potom zkontrolovat HDD HD-Tune