» Poradna » Programy

Po instalaci nejnovějších ovladačů se mi všechny hry sekají

Zdravím. Po instalaci nejnovějších ovladačů od nVidia se mi všechny hry sekají.Konkrétně Hitman 2016, CS:GO, Tom Clancy: Wildlands a assassin creed: origins.Nainstaloval jsem proto speciální starší ovladač pro AC:origins. Celkem šlape s občasnými záseky, ale ostatní se dost seká, spíše zamrzá. No a chci se zeptat, jaké ovladače by byly na hry optimální? Případně jak zvýšit výkon procesoru (výrobce uvádí, že je možný boost z 3.9Ghz na 4.2Ghz.)Má výbava je:AMD Vishera FX6350 3.9Ghz8 Gb RAMnVidia Geforce GTX 1050 Ti4 Gb Vramwin 10Myslím, že to není až tak slabá sestava a určitě by vše mohlo šlapat lépe, akorát nevím jaké nastavit optimální nastavení. Za reakce dopředu díky.//"Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a podobné texty."//

Odpovědi na otázku

Nejprve si nainstaluj ovladače čipsetu z webu výrobce základní desky (nepíšeš jaké), pak můžeš laborovat s nejvhodnějšími ovladači na grafiku. Ale předpokládám, že po instalaci ovladačů čipsetu a následné přeinstalaci ovladačů grafiky už to zlobit nebude.

Mám tuhle desku: GIGABYTE 970A-DS3P FX

Na stránkách výrobce je tak maximálně ovladač audio. To je ono?http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-970a-...

Ne, čipset není audio, čipset je čipset: https://ctrlv.cz/np3MAle máš pravdu, že je jen pro nižší verze Windows, zřejmě Win10 má již tento ovladač "v sobě"...

Takže - pokud tedy máš ovladače OK, přicházejí na řadu teploty - jaké máš v zátěži?

Nainstaloval jsem ten audio ovladač a pak znovu ovladače grafiky. Hitman už šlape jak má, zbytek stejné. teplota v zátěži je 76. Co ještě není tak nějaký všeobecně dobrý ovladač na grafiku. Momentálně mám verzi 388.00 (AC:Origins na něm šlape relativně dobře, zbytek je hrůza)

Teplota 76 (zřejmě °C) - čeho? Grafiky? CPU? Základní desky? Disku?

76 °C cpu.

Každopádně díky za pomoc. Je to na dobré cestě. Nechce se mi věřit, že by tato sestava nebyla schopna lepšího výkonu.

76°C je u tohohle procesoru uz docela dost. Urcite by to chtelo poresit.Ale nas zajima primarne teplota GK v zatezi.

Teplota GPU při zátěži je 71°C. Je to možné i teplotou v pokoji? Před třemi měsíci jsem bydlel v pokoji s cca 15°C nižší teplotou.

Samozřejmě, že teplota v pokoji má na teplotu v PC vliv!Zkus sundat bočnici a ofukovat vnitřek PC nějakým ventilátorem nebo fénem (ale samozřejmě jen studený vzduch)! A dívej se, co udělají teploty při zátěži a jestli se PC nezrychlí.

otazka, co je tam za zakladni desku, jestli se v tomhle pocasi neprehriva napajeci kaskada a nepada vykon cpu. precejenom 6350 je zrava svine a pokud je to v nejake kancl desce, tak to nema narok uchladit.

GIGABYTE 970A-DS3P FX

"se mi všechny hry sekají"...opravdu vsechny? vsechno nastaveni grafiky a rozliseni her zustalo stejny? Nedal sis tam nahodou Geforce Experience ktery ti "optimalizovalo" nastaveni grafiky u her tak ze je nastaveno na vyssi detaily nez driv?

Eh. Geforce Experience jsem pro jistotu odinstaloval. Všechno relativně šlapalo do chvíle, než jsem nenainstaloval nejnovější ovladače právě přes zmíněnou apku.Řekl bych, že teď už by jen stačilo najít nějaké optimální ovladače na grafiku a nastavit boost jádra na 4,2Ghz.

to že fi GFE odinstaloval uz nepomuze pokud to nastaveni grafiky her zmenilo. Opravdu ses si jistej ze si nezaskrtnul po instalaci toho novyho driveru v GF experience optimalizovat nastaveni her (nebo jak se to jmenuje?). Ja to kdysi udelal a nastavilo to GTAV na GTX960 tak ze se to taky sekalo..

Asi jsem to zaškrtl. Dá se to nějak zvrátit? Je možné, že by změnil nastavení grafiky, které není v nastavení grafiky ve hře?

A ty hry pořád nefungují? Nebo v čem máte tedy ještě problém? podle toho co jsem četl jste to snad vyřešil, nebo ne?Co tam tedy máte nyní za verzi ovladače?

PS: všechny hry, které jste nahoře vypsal jsou kupodivu náročnější na procesor. Vaše FX je už trochu vousatá a to, že to je psané jako 6 jádro tomu moc nepomůže. Klidně to prostě může být i tak, že lepších výsledků díky tomu procesoru (ani grafika není zrovna terno) nedosáhnete. Nicméně plynulé nastavení by snad najít mělo.

Vyřešil ne úplně. Teď mám verzi ovladače 388.00 Ale není to košér. Jsem to posmolil tím, že jsem stáhl GF Experience, tam zaškrtl optimalizaci her a na to stáhl nejnovější ovladače. To mi rozhodilo úplně všechno.Můžete mi doporučit nějaký optimální ovladač?A měl bych ještě takovou stupidní otázku. Když mám ovladač game ready určený například pro AC: Unity a nahradím ho game ready ovladačem pro AC:Origins. A neudělám čistou instalaci. Zůstane něco z původního ovladače - čili AC:Unity by šlapalo stejně, nebo to celé nový ovladač přepíše?

ovladačem to nejspíš není ! Nepamatuju že by se u Nvidie stalo že by takhle pohnojili novější ovladač.. je to tím že se ti přenastavilo nastavení grafiky v hrách.. Projdi nastavení grafiky např. v CS:GO, sniž detaily, antialiasing, rozlišení atp.. a pak to zkus.. podle mě ti to jen zvýšilo náročnost hry přenastavením detailů což dělá právě Geforce Experience (a jak si psal... zaškrtnul si to).Podle mě když tam vrátíš starej ovladač tak to půjde stejně blbě. Polaď si prostě ve hrách detaily grafiky přiměřeně svýmu HW a je to...

Nechápu co s tím děláte. Opravdu ne. 1) 388 není nejnovější ovladač, ale ovladač někdy snad ze září 2017. 2) Game ready ovladače jsou rychle optimalizovány pro danou hru, ale často emají certifikaci, že jsou OK (WHQL).3) Nový ovladač má v sobě všechny předchozí optimalizace a přidává jen nové. Neměl by tedy narušit nějaký profil hry, který měl ovladač již v sobě (byť chyby bývají).Udělejte toto. Je to z jiného dotazu, kde nešlo experience, ale postup bude stejný:Jinak si ovladače stáhněte tady:https://www.nvidia.com/Download/index.aspxVyplňte to dle obrázku:https://ctrlv.cz/3RPhJen OS si dejte ten, který používáte a bacha na 32 vs 64 bit.Po kliknutí na "search" to najde poslední whql driver verze 398.82.Experience nemám rád, je to dle mého blbost, kterou nepotřebujete a jen to mrví systém, ale pokud jí chcete, tak jí normálně z "přidat či odebrat programy" odinstalujte. Jen jí, zbytek ovladačů lze nechat.Po restartu PC spusťte ty nově stažené ovladače a při instalaci nedávejte expresní, ale dejte VLASTNÍ a tam si zaškrtněte vše co chcete (chcete všechno - takže to zaškrtejte). Pak nezapomeňte zaškrtnout dole kolonku "perform a clean instalation"https://forums.evga.com/download.axd

Poslední odkaz po překopírování nejde, takže tady je náhrada:https://ctrlv.cz/23mK

PS: Omluva. I Game ready ovladače evidentně už mají WHQL. Tenhle poslední tu certifikaci má a má taky hlavně optimalizace pro WoWko.

Ono to celé musí mít nějaké logické vysvětlení. Ještě před třemi měsíci vše šlapalo relativně dobře. Bohužel jsem už nedohledal jakou verzi ovladače jsem tam měl.

cpu 76 °C -HTC Temperature Limit 80 °C. CPU trotluje, tak se přehřívá.