» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po instalaci nejnovější verze Windows 10 nejde nastavit přihlašování otiskem

Hezký večer, nainstaloval jsem nejnovější verzi Windows 10 1607 (čistá instalace). Počítač jsem připojil k doméně (jsem admin). Nemohu ale nastavit přihlašování otiskem prstu. Na obrazovce, kde se otisky nastavují mám uvedeno, že některá nastavení určuje moje organizace a všechny volby jsou šedivé (kromě obrázkového hesla). Zkoušel jsem v gpeditu povolit biometriku pro doménové účty, stejně tak přihlášení PIN kódem, ale nejde to. Ve starším buildu to šlo, pokud se nastavil PIN kód. Netuší někdo? Díky.

Odpovědi na otázku

Nezakazoval si náhodou telemetriku atd přes Shutup10 nebo jiný podobný program?Když si v doméně, předpokládá se, že všechny práva a řízená, bude dělat windows server. Nejspíš to musíš nastavit na něm.

Já bych se zeptal předsedy té organizace proč to mám všechno šedivé. Jestli to nebude stářím

Me nejde nastavit Pin ani na PC ktery v domene neni. Uplne to zmizelo. A na PC, ktery v domene je a bylo to tam pred tim aktivni to normalne zustalo.Kde je zakopany pes

Má to poměrně jednoduché řešení:Registry Hive: HKEY_LOCAL_MACHINERegistry Path: Software\Policies\Microsoft\Windows\SystemValue Name: AllowDomainPINLogonValue Type: REG_DWORDEnabled Value 1Disabled Value 0