» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po instalaci druhých W10 nejde nabootova předchozí

Dobrý den,Potřeboval bych poradit s OS W10. Potřeboval jsem vytvořit další disk s novými W10. Koupil jsem SSD, stahnul z MS na flešku W10 a nainstaloval na nový SSD disk. Vše proběhlo v pořádku, ale když jsem v biosu změnil zpět jako bootovací ten předchozí disk s W10, tak píše, že nenašel nic k bootování. Když jsem zkusil opravu zavedení systému z instalacniho media W10, tak napsal, ze nenasel system k oprave. Nevím, jestli mají na to vliv treba typ MB nebo jinych komponent.Mam MB MSI Gaming 970, CPU FX8300, 16GB ram. Předchozí systém byl na SSD 250Gb - data jsem nesmazal, disk je pořád zaplněný, nový disk je taky SSD 250 GB, ten normálně nabíhá. Dále je tam starý HDD 500Gb s daty bez systému.Díky, Martin

Odpovědi na otázku

Pri instalacii je odporucene mat ostatne HDD mat odpojene.

A zachránit by to nějak šlo?

Jo, znovu nainstalovat.

To jsi udělal blbě. Nastavení bootování v BIOSu není nijak směrodatné pro to, kam instalace jde. Druhý disk měl být fyzicky odpojený.