» Poradna » Programy

Po instalaci Corel Draw, nekorektní zobrazení fontů

Přeji dobrý den a měl bych dotaz. Po instalaci Corelu ( verze 8 zakoupeno na eBay ) a prvním použití Font Navigatoru, se mi rozhodily fonty písem v Thunderbirdu a v prohlížeči Opera. Prostě teď se nezobrazuje písmo v TB ani v Opeře tak jak tomu bylo doposud, ale je tam místo něj jiný, bez diakritických znaků a ještě k tomu tučný. Žádná nová písma jsem neinstaloval, pouze jsem si nechal vylistovat všechny dostupné fonty, nevíte jak to napravit? Děkuji předem

Odpovědi na otázku

Ne, na W8 bych něco takového nedával to je příšerně starý SW doufám že nemyslíš tento:http://cdrpro.ru/sites/default/files/forum... to je licence někdy z roku 1999 nevím už přesně. Jedině virtualizovat:http://abload.de/img/v-snap0005n0fcw.png

No asi ano protože poslední je X7 u těch nových.

Ježiš promiň, Mea Culpa, tento jsem používal asi někdy do předminulého roku a pořád ho mám v makovici Jedná se o Corel s označením X5, omlouvám se.

Hele to už je také dost staré na W8 smíš instalovat jen takový SW, který je na ně výslovně připraven jinak si zaděláváš na problémy, ani CS2 od Adobe by ti nevzal. Co mohu říci je, že X6 jede i na XP pod virtuálem bez problému:http://abload.de/img/snap71588tumv.pngmám tam WordPerfect na úřední komunikaci. Obnov OS ze zálohy:http://abload.de/img/snap7015g4s5x.pngurčitě jsi to před instalací takového balíku udělal a pokud se to znova objeví je to na tuty SW. Pak můžeš využít buď virtualizaci Hyper-V plný XP mód a zde to jistě pojede.

Setkal jsem se s něčím podobným už v minulosti právě na tom CD 8 a Win XP, jenže tam jsem font nainstaloval a ty Windows prostě ten stávající font nahradily, to bych pochopil, ale proč to laguje teď když jsem pouze spustil náhled, to mi není jasné.

1. Nevím W8 nemá problémy ani s mnoha fonty není to jako dříve.2. Hlídej si duplicitu a typ OpenType / TrueType / AdobeType 13. Corel viz níže má nastavenu automatickou instalaci, pokud jsi to nechal pak ti přepsal klidně i CS fonty těmi bez diakritiky a mohl i narušit systémové fonty = veliký problém neřešitelný bez zálohy!!

Pokud jsi při instalaci Corelu nezvolil vlastní instalaci a tam výslovně instalaci fontů nevypl, nainstalovala se hromada fontů z nichž možná žádný (ale zcela určitě převážná většina) neobsahuje znaky české abecedy.

Čoveče to bude možná ono. Sice jsem zvolil vlastní instalaci, ale rubriku o fontech jsem opravdu neměnil. Vrátím to zpět a vyzkouším to nainstalit ještě jednou. Díky za tip, dám vědět jak to dopadlo.

Viz výše, pokud ti nějaké přepsal pápá Winy.

Tak Ti čoveče nevím. Reinstaloval jsem to, na žádnou možnost instalovat/neinstalovat fonty jsem nenarazil, ale - ono to funguje tak, že teď se ta písma jak v prohlížeči, tak v TB zobrazují tak jak mají, ale pouze do chvíle, než otevřu ten Font Navigator, cokoli v něm udělám, třeba jen prolistuji seznam fontů a zavřu ho, pak už jsou ta písma zase rozhozené. Po restartu PC je už ale zase všechno vpořádku, to mi hlava nebere. Přidím screeny ať vidíte jak to vypadá.http://leteckaposta.cz/304178721

A jéje, tak přece ti něco v OS přepsal, buď nějaké knihovny nebo i některé fonty. Jinak to nastavení tam je, chce to pátrat. Ovšem jak říkám, když jednou hrábneš do OS je zle. Odinstaluj vše a tento produkt nebo min. FontNavigator nepoužívej pokud má nějaké služby zakaž je trvale OS má vlastní správu fontů, příště vždy zálohuj OS před instalací neznámého SW o kterém nevíš co v daném OS udělá.

OS byl samozřejmě založen. Po obnovení nainstalován opět CD a chyba se opakuje. Ale jeden poznatek související s tím cos psal Ty "2. Hlídej si duplicitu a typ OpenType / TrueType / AdobeType 1" Když totiž ve Font navigatoru listuji v pismech ( teď jsem to zkoušel znova ) ale s vynecháním prohlédnutí "Adobe SanMM a Adobe SerMM", tak se v zobrazení následně nic nezmění a vše funguje jak má. Když totiž v tom FN najedu na tyto dva fonty, vyhodí mi to hlášku uvedenou ve screenu který opět posílám.http://leteckaposta.cz/173752512

Spominany program dočasne nainštaluje zrejme anglicke fonty.Problem sa vyrieši reštartom PC.

Neurobil ste chybu pri inštalácii, Corel si žiadne fonty neinštalujem len skopíruje do priečinku balík fontov pre prípadné použitie. Problém bude v tom Font navigátore, najskôr vo W8 rozhodí cestu k fontom pre všetky aplikácie a tak Vám tam zostal len chaos. Počítam, že to neskôr Corel opravil, ale keďže máte staršiu verziu, oprava pre tento Corel nebude...

Teď jsem vyzkoušel vrátit system zpět a nainstalovat trial verzi X7, což je nejnovější verze Corelu. Ani zde není možné při instalaci určit zda-li se mají či nemají ( a jaké ) fonty instalovat, prostě není možnost volby ( v Corelu 8 byla, to je pravda ) a ta chyba se děje úplně stejně, takže myslím že Corelem to asi nebude.

Mimochodem dolphe, zaregistroval jsem že tady lidem radíš ohledně grafických programu, nemá to úplně souvislost, ale když ten FN dělá tyhle psí kusy, nemáš nějaký tip na nějaký ten soft pro práci s fonty? Stačí jen nějaké smysluplné prohlížení s náhledy, ať to nemusím rozklikávat font by font ?

Používám Printer's Apprentice nemohu si stěžovat:http://abload.de/img/snap72460iim7.pngMůžeš spravovat desítky tisíc fontů z umístění a jen ty co je třeba instaluješ hlídá i duplicity. O fontu vše oznámí, práva, volné užití, rozmístění znaků vše.

Díky za tip, to vypadá dobře

používam mnoho rokov, je celkom spoľahlivý...

Stačí iba reštartovať PC a systémové fonty sa vrátia do normálu.

Ano, to jsem popisoval už včera že to tak funguje, nicméně je to tak blbě a problém to neřeší