Po instalaci AMD overdrive BSOD a mrtvá deska

Zdravím,nainstaloval jsem Amd over drive a po spuštění programu mi vyskočil bluescreen. A teď se počítač do kola restartuje a nedostanu se ani do biosu. Zkoušel jsem vyndat baterii odpojit zdroj a resetovat bios, ale výsledek žádný. Nevíte někdo co s tím? Mám chuť to celé vrátit a postavit to na Intelu. Tohle je druha deska, Msi tomahawk po flashy nastartovala jednou a konec. To se opravdu Amd tak snáži aby nic neprodalo?Sestava:Ryzen 3600Asus B450 strix eViper 2x8GB, 3000Mhz, CL16Evga RTX2070 XC ultra gamingCorsair RM650

Odpovědi na otázku

Pred kupou treba prechadzat nejake fora. Dozvedel by si sa, ze prave dosky B450 a x470 a najma od MSI maju problem s CPU Ryzen 3000. Ja by som na tvojom mieste dosku vratil a pockal na dosky s "MAX" alebo ist rovno do X570.

Zrovna ta MSI se tu doporučuje v každým vláknu.

Je to prosté, "Mejro".Odpoj disk se systémem a hned budeš vědět, na čem jsi.Pokud je na vině pouze SW, pak se nic nestalo a tobě akorát vyskočí hláška o tom, že nelze najít OS.Pokud jsi ovšem odpálil díky zmršenému nastavení napětí procesor (průraz), nebo chipset (popřípadě upekl VRM), pak je to pouze tvoje chyba.Pokud šlo o novou sestavu, pak nechápu, proč nebyla postavena na X570 (nebo alespoň na slušnější desce s X470), když jsi plánoval OC.

Kdybych se v tom vrtal tak ok. Ale Windows spadl hned po prvním, spuštěni toho programu. A instaloval jsem to jen kvůli kontrole teploty a nastaveni větráků.

Prostě pořád to samé.Na kontrolu teploty stačí HW info, a v případě Asus desek se dají nastavit větráky a jejich profily krásně přímo přes BIOS (což je řešení nezávislé na OS).Takže znovu, odpoj disk a pokud vše poběží, jak má, tak ti nezbude, než odstranit z disku oddíly, naformátovat a znovu nainstalovat windows.Pokud by sis přečetl readme u Overdrive, pak by jsi věděl, že je kompatibilní pouze s Phenomy II (byť fungoval omezeně i s FX procesory) a s AMD -7 chipset sériemi.Vše ostatní je mimo podporu.

Kontrolu teploty a větráky a jejich nastavení jde udělat i přes utilitku od MSI

to je možné ale není to třeba, nastavit se dá v biosu a číst se to dá z milionu jiných aplikací.Navíc naco kontrolovat teploty, když člověk nemá problém, tak to nemá ani důvod řešit.

V cem konkretne pomuzou dosky MAX? Pokud vim, akorat pridavaji displayport, jinak je veskery hardware uplne stejny.

Důvod instalace tohoto sw? Není lepší Ryzen Master? :D Já to taky zkusil instalovat (asi půl roku z5) a udělalo mi to to samé. Musel jsem do safe mode, odinstalovat to, ovšem stále to blblo, takže vymazat disk a instalovat windows znovu (popř. tovární reset).Jinak stačí napsat tohle do googlu, nejsi první ani poslední, komu se to stalo.

smula, zaruka se na to nevztahuje, mas to primo u amd overdrive. https://www.amd.com/en/technologies/amd-overd... *WARNING AMD and ATI processors are intended to be operated only within their associated specifications and factory settings. Operating your AMD or ATI processor outside of specification or in excess of factory settings, including but not limited to overclocking, may damage your processor and/or lead to other problems, including but not limited to, damage to your system components (including your motherboard and components thereon (e.g. memory)), system instabilities (e.g. data loss and corrupted images), shortened processor, system component and/or system life and in extreme cases, total system failure. AMD does not provide support or service for issues or damages related to use of an AMD or ATI processor outside of processor specifications or in excess of factory settings. You may also not receive support or service from your system manufacturer.DAMAGES CAUSED BY USE OF YOUR AMD OR ATI PROCESSOR OUTSIDE OF SPECIFICATION OR IN EXCESS OF FACTORY SETTINGS ARE NOT COVERED UNDER YOUR AMD PRODUCT WARRANTY AND MAY NOT BE COVERED BY YOUR SYSTEM MANUFACTURER’S WARRANTY.

1.AMD s tím nemá nic společného.Už jenom proto že na taktování Ryzenu se používá Ryzen Master.2.Pro 3600 bohatě stačí B450.3.Dej to někomu kdo tomu rozumí...Nedostaneš se do UEFI a resetoval jsi Bios? Chybu bych hledal v pamětech případně ve zdroji...Případně grafika,2070 nejsou zrovna vzorem kvality a ta ,,značka,,...Měl jsi si koupit 5700XT:)

Já ti nevím, zrovna EVGA patří mezi ty kvalitnější výrobce ...Bios může pohodlně resetovat, o když se do něj nedostane (tuto připomínku nějak nechápu, nějaká skrytá narážka?).Nemá smysl hledat chybu ve zdroji, nebo pamětech, chyba je v konfliktu ovladačů overdrive a desky.Jelikož má nejspíš povolená Fast boot jak na desce, tak v OS, dost možná ještě i Secureboot, tak se prostě standardní cestou během POSTu do Biosu dostat nemůže.Může zkusit "vyprovokovat" Recovery rozhraní (několikrát restartovat při spouštění OS, pokud to stihne dřív než se ty ovladače dostanou do konfliktu) a systém spadne, a pokusit se dostat do nouzového režimu, nebo použít bod obnovy z doby, kdy ten Overdrive neměl nainstalovaný, ale to už je čistě v jeho režii.

No protože si krásně protiřečí:) Neumím si představit co by musel vyvádět aby přes OveDrive ,,zničil,, desku nebo CPU.Oboje si umí UEFI potažmo deska ohlídat a max. se vypne.Předpokládám že byl myšlen Fast Startup...I v něm si do UEFI normálně dostane.A pokud mu Windows ani nenaběhnou tak to ukazuje právě na RAM či zdroj.Desku už měnil a je to to samé,CPU je na 99% v pořádku.Leda že by měl extra smůlu a dostal vadný kus.EVGA tedy fakt není ,,kvalitnější, a 2070 je obecně docela problematická...

Ne - Fast Boothttps://www.asus.com/cz/support/FAQ/1015899/Ten jde nastavit jak v Biosu, tak přímo ve Windows (byť každá ovlivňuje jinou část spouštění systému.).Jinak desku můžeš nevhodným nastavením napětí spálit krásně sám (přinejlepším neuchladíš VRM).A v UEFI musíš při pokusu o nastavení těchto položek odsouhlasit upozornění, že přebíráš veškerou odpovědnost za nesprávné nastavení z výrobce na sebe a v případě poškození komponent přicházíš o možnost záruky.U ASUS desek to tak prostě je (mám desku s X470).Nelze nevědomě nastavit položku, které by ti v konečném důsledku mohla znefunkčnit desku, aniž by jsi s tím sám nesouhlasil a nebyl si vědom důsledků.Ale zničit desku prostě lze.Mimochodem, k oněm BSOD dochází až po instalaci Overdrive, tak co meleš o druhé desce.Četl jsi vlastně původní dotaz?

Tak že si TELATA ,wiloni že? Hrají s voltáží a a píšou o věcech o čem moc neví je zde tradice.Díky že jsi mi poslal odkaz na Web Asusu který odkazuje na ,,Rychlé spustění,, tedy Fast startup :)Jinak když neuchladíš WRM (což na jistě není jeho případ protože má problém hned od zapnutí a při tovarním nastavení UEFI)tak se ti deska vypne.Představ si že si deska teplotu WRM´hlídá díky čidlu...A obecně UEFI tě nepustí na krajní režimy umožnující poškodit HW.Pokud jsi si náhodou nevšiml má druhou desku.A stejný problém.Takže buď má vadné CPU nebo což je podstatně pravděpodobnější vadnou grafiku,paměti či grafiku.Takže laskavě přestaň fabulovat o nesmyslné teorii že mu AUTO nastavení OverDrive jenom tím že soft spustil zničila HW protože je to nesmysl.

https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/6r131... Tedy obnovit tovární nastavení ve Windows.Os by to měl nabídnout v momentě kdy nestartuje.Nebo stáhnout instalační software od MS a udělat čistou instalaci.V nejhorším...

"nainstaloval jsem Amd over drive a po spuštění programu mi vyskočil bluescreen. A teď se počítač do kola restartuje a nedostanu se ani do biosu."Čemu na této větě nerozumíš?Klidně se zeptej, pokud máš problém s chápáním psaného textu.Pokud jsem to pochopil správně, tak předchozí desku s tímto procesorem nerozchodil, zatímco tady mu problémy začaly až po instalaci OverDrive.FAST BOOT tomu říká přímo ASUS, stejně tak je tato funkce pojmenována přímo v UEFI.Opět, máš problém se čtením textu?To nejsou mé výmysly, to je prostě název té funkce, pokud to má MSI pojmenováno jinak (což bych se divil, protože poslední desku od MSI s X-78 a tam se ta funkce jmenovala zase Fast Boot, ne Fast startup) pak sem hoď odkaz.Prostě jen slovíčkaření."nesmyslné teorii že mu AUTO nastavení OverDrive"Já tu nic nefabuluji, prostě konflikt ovladačů, který mu neumožní spustit systém.Nakonec jsem to psal už na začátku.To, o čem jsem psal bylo přímo o nastavení v Biosu, ne o Auto režimu Overdrive.

Klasika, dotazující se přesně specifikoval problém. PC šlapal do chvíle, než jakýmsi pitomým nápadem nainstaloval stařičký AMD overdrive, který není vůbec kompatibilní s jeho současnou sestavou. Ale odpovídající píší o nekompatibilitě desek B450 s Ryzenem 3 generace. Což je samozřejmě blbost. Můj Asrock B450pro4 funguje korektně s R5 3600 jako fungoval s R5 2600. Jediné problémy jsou zaznamenány jen u značky MSI, kde to řeší nový Bios

Stačí udělat reinstal Win či obnovit windows do stavu před instalací Overdrive.https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/6r131...

Když je blbá hlava, trpí nový počítač..

Stalo se mi to již několikrtát, vlastně se mi Overdrive napodařilo nainstalovat nikdy.Několikrát. Mám Asus ROG Strix X370 a nějaký písmenko, přesně si to nepamatuju. Nejnovější BIOS, na starších BIOSech se vysklytoval stejný problém, vždy modrá obrazovka a restard. 99% jsem musel udělat reinstal winů. Nyní už mám zálohu:)))Dnes jsem to zoušel po několika měsících znovu a stejný problém. Naštěstí se mi okan rozjely, takže sem jen odinstalova Overdrive a mrdám tuhle apku, je k hovnu, alespoň pro mou sestavu a s řízkem 5 1600X. Kámošovina ASUS Prime to dělalo to samé.. Takže se na to vysrat a udělat to v BIOSU bo se na to vysrat uplně. DNes maj CPU tolik výkonu, že nějakých 5% a 70w spotřeby navíc se prostě nevyplatí.

Overdrive nepodporuje Ryzen.Pro taktování atd. se používá RyzenMaster

stalo se mi to takyreinstal netreba, v nouzáku jsem smazal inst složku a ok(sw nešel odinst)