Po čistení pc + prepastovi a delide nejde pc ani do biosu odpálil som to?

Zdravím, pri čistení a generálke starého hrejuceho sa pc problém vybral som cpu odrezal skalpelom IHS utrel staru pastu liehom (isopropanol) dal novú vložil do soketu a zacvakol IHS som nelepil. Cpu som nijako viditeľne nepoškodil žiadne skrabance zarezanie a tak pasta normálna nie tekutý kov mx4 klasika. Po poskladani a zapnutí nabehne na 1sekundu a vypne sa. Zistil som že jedna ramka bola vyskocena z jednej strany asi som zatlačil na klip keď som daval vetrak na chladič po zacvaknuti problém ten istý. Skúšal som aj vybrat baterku z dosky nepomohlo znova som to rozobral poodpajal kable zase som to nejak resetol a pc sa zapne na 3 sekundy potom vypne a sam od seba sa zapne a ide ale žiaden signál bios nič proste ide doska svieti grafika svieti ventilátory sa točia skúšal som aj vybrat grafiku aj HDD stále iste skúšal som aj s jednou ram tiež to iste zapne sa na druhý krat sam od seba a ide ale signál žiadny. Odpálil som to? Neriesme že prečo som tom robil a načo je to starý pc svet sa za to nezrúti viem že som mal srat na to a nerobiť to ale je to tak ako to je? Vie mi niekto poradiť kto sa vyzná čo som spravil ci to je kaput úplne alebo čo robiť ako to rozbehnúť? Ďakujem za rady. CASE: Zalman Z9 U3MB: Asus Z77-V LX2CPU: Intel Core i5 3570K chladenie: Gelid Tranquill REV.3GPU:Asus Geaforce gtx660 OC editionRAM: Corsair 2x4GB 1600MhzSSD: Samsung 850 EVO 120gbHDD: Seagate barracuda 1TBZDROJ: Seasonic Focus gold 850w (rok aj pol starý)//Skryto OT a smazány zbytečné urážky. Moderátor//

Odpovědi na otázku

Proč jsi dělal delid?

A jakou čekáš radu? Nikdo z nás u toho nebyl, tak nemůžeme vědět, co jsi tam podělal. Vážně nechápu, co vede takové kopyto k tomu, dělat takovou poměrně choulostivou operaci. Prostě jsi to zvrtal a teď si můžeš za rohem nadávat. Soukromě tipuju, že příčina bude v procesoru.

Viem že som to posral to je jasne chcel som ale vedieť ci niekto nevie podľa ako sa správa ten počítač že čo odišlo ci procesor alebo doska doska ani nepípne tlačítko reset nefunguje

Ideálně kdyby se ti podařilo půjčit jiný procesor na vyzkoušení. Bohužel v takových případech nejde v podstatě zjistit příčinu jinak, než zkusmým přehazováním komponentů. Pak třeba zkusit použít pouze jeden RAM modul postupně ve všech slotech a takto vylučovací metodou zjistit, kde je chyba. Pan důkladně zkontrolovat zejména patici procesoru a blízké okolí. Ale jak jsem psal, osobně to tipuju na ten procesor. Přeci jen je to dost drastický zásah.

Jedina moznost, skusit iny procesor. Ked to s nim pojde, tak chyba je v procesore, ak nie, tak je nieco s doskou. Inac, tu istu dosku Asus Z77-V LX2 som mal aj ja a jedneho dna PC nenabehlo, len sa mi tocili ventilatory a to bolo vsetko. Nastastie bola v zaruke, tak som ju reklamoval. Nieco na nej vymenili, lebo mi tu istu poslali naspat a ide do dnes.

Táto už v záruke nieje ale aj tak nechápem to by som musel mechanicky nejako ju poškodiť tu kartu viem že to vyzerá že som nejaký lavoruky človek ale niesom

Klidně mohlo něco vyhořet i tou nezatlačenou RAMkou, pokud se tam něco zkratovalo.

Zkus jiný zdroj.

Mohol odísť zdroj Prestne vtedy keď som vyberal cpu z pc? Nechápem čo by ho mohlo poškodiť nič som neodpajal žiadne kable robil som len s cpu

Reaguje na znovu zlozenie, teda vada su kontakty.Ak je spinavy ako prasa a hodzak si to pototo tak si nechaj tyzden cas. Potom kus po kuse rozober, poradne ocisti cele, poriadne ocisti kontakty - daco si na to zozena alebo aspon papierove vreckovky na nos. A znontuj. Pomaly.Ja ked zmontuvam tak zasuvam a extra jemne!!! hybem sem a tam az cvakne.

Blbost. Pokud extrémně netaktuješ, tak delid procesoru není vůbec, za celou životnost počítače, potřeba.Jak už tu někteří psali, tak identifikace vadné komponenty bude spočívat ve zkoušení a přehazování jednotlivých komponent. Osobně to typuju na procesor, ale uvidíš. Aspoň tě to poučilo do budoucna, že nemá smysl opravovat funkční věc a ještě k tomu se v tom vrtat bez dostatečných vědomostí a zkušeností.