» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po čisté instalaci z legálních w7 se mi neaktivovaly w10

Dobrý den, měl jsem legální windows 7 home version a když mi vyskočila nabídka na windows 10 okamžitě jsem se zaregistroval. Jenomže jsem se někde dočetl že je lepší čistá instalace než upgrade a tak jsem ji provedl. Vše jsem provedl pomocí bootovacího usb disku. Když se však windows 10 nainstaloval napsalo to,, že není aktivovaný a můj klíč ze sedmiček na ně nefunguje. Prosím poraďte budu vděčný za každou odpověďSebastian

Odpovědi na otázku

Nainstalovat zpět Win 7, provést upgrade na Win 10 a až potom provést čistou instalaci Win 10.

Před čistou instalací W10 musíte nejprve provést upgrade na tento systém.

Nevím kde jsi to četl, ale čistá instalace se ti neaktivuje. Musíš provést upgrade ze sedmiček, aktivovat windows a pak můžeš teprve provést čistou instalaci.

Stále stejná pitomost... W10 jsou bezplatné a legální jen v případě upgradu z aktivovaných W7 nebo W8.1, ne jinak! Nemůžeš dělat čistou instalaci W10 z bootovacího média. Prostě musíš spustit instalaci z těch W7 a teprve v průběhu instalace si můžeš zvolit, že se nemají zachovávat uživatelské soubory a programy, abys měl čistou instalaci. Ale spustit instalaci musíš z těch W7. Kdyby sis tak něco o tom přečetl, než ses do toho pustil, nemusels teď zase instalovat W7...

No ani bych se nedivil kdyby tazatel tohle provedl na notebooku s OEM systémem bez plnohodnotného instalačního media (pouze recovery disk) a při jeho "čisté" instalaci w10 udělal důkladný repartition - takže by přišel o backup - pak by to bylo asi krapet horší

Díky tuto konverzaci považuji za vyřešenou funguje to díky

Prosím Vás napište relevantní odpověď ještě několikrát. Musí to pochopit i žáci učilišť.

??? Tom a darm píšou nesmysly (sice i tak by to šlo, ale je to zbytečně složité), ty jsi sice napsal formálně správnou, bohužel nic neříkající odpověď. Tedy je tu jenom jedna jediná relevantní odpověď od jackbrno.

Upřímně řečeno každá odpověď je zbytečná. Tato věc se zde omílá dnem i nocí už celý měsíc. V poradně je dobře vidět vzorek inteligence národa. Je to zoufalství. Zatímco jeden neumí dát dohromady ani kloudný dotaz, druhý nevládne základům mateřštiny, třetí pro změnu neví co je ovladač a chce instalovat systém a další se ptá na věc, která se zde omílá několikrát denně. A tak by se dalo pokračovat donekonečna. Kdyby lidská hloupost nadnášela, někteří lidé by se doslova vznášeli v oblacích.

.......Jako holubičky!

Konečně se našel někdo, kdo tazatelům nemaže jen med kolem huby, ale dokáže i upřímně napsat skutečnou nefalšovanou pravdu.. A bohužel, je to smutná pravda..

Čistá instalace Windows 10 je samozřejmě lepší než upgrade, už jenom z toho důvodu, že se zbavíš bordelu z předchozího systému.Jde to, ale postupo musí být následující: Na nainstalovaných a aktivovaných Windows 7 provedeš upgrade na systém W10. Upgrade již bude aktivovaný. Stáhneš si aplikaci pro zjištění produktového klíče (třeba ProduKey ze serveru Stahuj.cz). Zjištěný prodiktový klíč si pochopitelně poznamenáš a potom již můžeš provést čistou instalaci W10.Napadá mě však: pokud jsi se již zbavil původních sedmiček a budeš je instalovat znova, bude i upgrade na W10 čistý. Takže potom provádět čistou instalaci W10 už může být zbytečné.Nic víc, nic míň. Je to ověřený postup.

Key si poznamenávat nemusí, protože ho na nic nepotřebuje. A navíc jsou jen dva. Jeden pro W10 Home, druhý pro W10 Pro. Oba jsou veřejně známé a mají je všichni, kdo upgrade provedli:YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7 (W10 Home)VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T (W10 Pro)Při instalaci ho prostě nezadá a systém se aktivuje i tak. Ale pouze v případě, že před tím proběhl normální upgrade.Pokud už má instalaci nastavenou W10 podle svých představ a má nějaký další disk, klidně může disk s W10 odpojit a na druhý nainstalovat W7. Pak udělat normální upgrade na W10. No a pak zase připojit disk s čistou instalcí W10 a dát aktivovat. A je to. Odzkoušeno.

no jenže on update neprovedl - a k té druhé části vaší rady - to je jistě pěkný postup ale já se klidně vsadím že recovery disk který nejspíš vlastní mu tohle neumožní alespoň pro něj doufám v to, že je majitel OEM instalačního media

To už je jeho věc, jak to udělá. Já píšu jen možnosti, co mám sám ověřené.

Že jsou jenom dva je nesmysl - je jich celá řada a sakra dlouhá.Stejný nesmysl je i požadavek druhé disku. Tebou uvedený krkolomný postup je možné - kdykoliv - provést na JEDNOM disku.

Jistě že to jde na jednom. Ale takto je větší šance, že si nepodělá něco, co nemá. A díky odpojení disku, pak ani nemusí řešit problém s více verzemi OS. Je to krkolomné, ale na jednom disku je to ještě krkolomnější. Pro zkušeného uživatele je to brnkačka obojí, ale zkušený uživatel by to snad nikdy takto nepodělal.Klíče jsem zatím v žádném upgradovaném PC jiné neviděl. Jen u PC s koupenými W10 (což je logické). A i na netu jsem všude četl jen o těchto dvou. Celá řady klíčů byla pro W10 TP, kdy se měnily pravidelně s každou novou verzí. Ale od 10240 už jsem jiné neviděl.

To PitrísekTvl.. ty jsi tazateli pořádně zamotal hlavu.. 1) Žádnou aplikaci pro zjištění klíče NEPOTŘEBUJE2) Ten tvůj poslední odstavec je naprosto nesrozumitelný a je prakticky o ničem..

Čo si čítal je blbosť.Nainštaluj si znovu čistú a hlavne legálnu W7 bez akýchkoľvek(!) programov, stiahni si k nej veškeré záplaty od MS. Následne vykonaj plynulú Inováciu na W10. Vyladenú W10 nainštalovanú na aktívnom a primárnom oddiele si zálohuj bokom. Táto bitová záloha oddielu C:\ bude pripravená k obnove v prípade havárie či zavírovania OS W10. Pre bežného laika je to ideálny a zaručený spôsob ako správne dostať na svoj HW W10.

stiahni si k nej veškeré záplaty od MS - absolutne zbytočne stači len sp1 bez tych dalšichstejne su mu k *ovnu ale strati minimalne pol dna