» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po aktualizaci windows se nechce spustit počítač

Dobrý den,Po poslední aktualizaci mi nechce naběhnout počítač. Když ho zapnu, tak naběhne bios a poté skončím u nekonečně se točícího kolečka na černém pozadí. Nikdy předtím toto kolečko nebylo na černém pozadí a trvalo maximálně pár sekund. V předchozích dotazech jsem se dočetl, že by to mohl způsobit avast, který je v počítači nainstalovaný. Avšak popis nevypadal stejně jako můj problém. Víte někdo co s tím prosím?

Odpovědi na otázku

Obnovit systém ze zálohy, kterou sis jistě před upgrade udělal, nebo čistá instalace systému.

Pokud se dostaneš do nouzového režimu, příkazový řádek:Dism.exe /Image:C:\ /Cleanup-image /RevertPendingActionsAvast je problém.

PS: v zásadě se to dá udělat i z boot instalačky, jen se musí správně zadat parametr /Image.

Souhlas. Avast je problém... nejen v tomto případě ale vždycky. S torchou nadsázky by se dalo říct raději viry než avast, nebo léčba horší než choroba

Jaký OS (verze) ?Jaká aktualizace ?Avast verze?Obecně by neměl být problém použít bod obnovení a vrátit se zpět před aktualizaci a tu již neinstalovat.

Předchozí dotazy řešily problémy spojené s Avastem a loňskou aktualizací. Letošní aktualizace se může ve spojení s Avastem chovat rozdílně.Nicméně řešení by mělo být stejné: Windows instalovat znovu z instalačky stažené z webu MS. Máš-li na disku nějaká nezazálohovaná data, můžeš je zálohovat buď z nějakého live-CD/DVD Linuxu nebo zapojením disku do jiného PC.A po nové instalaci Windows je samozřejmě důležité zapomenout, že něco jako Avast existuje.

Avast dělá při aktualizacích problémy úplně běžně, protože leze do systému nestandardním způsobem. Takže vyhodit Avast a nikdy už ho tam nedávej. A pro zprovoznění tě nejspíš nemine čistá instalace.