» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po aktualizaci w10 se Lenova b550 v uspaném stavu pc v noci sám spustí myš vypnt

po aktualizaci w10 se Lenova b550 v uspaném stavu pc v noci sám spustí- myš vypnuta.Také u myši kolečko vyhodnocuje nesprávně.Děkuji.

Odpovědi na otázku

1. Buzení - podívej se do Prohlížeče událostí (napřed si tam zapni historii) co PC probudilo. Orientuj se dle času probuzení.2. Myš - nainstaluj zpátky origo driver ze stránek výrobce. Pak ještě zakaž automatické aktualizace driverů.

Sám se spustí a po chvilce (kratší nebo delší) se zase vypne? To je normální chování Windows 10, doinstalovávají se nějaké další aktualizace, zálohují se data atd. Od toho se ve Windows 10 nastavuje doba normálního používání, aby se tyto věci prováděly mimo tuto dobu a zbytečně neobtěžovaly uživatele.Pokud se počítač zapne a už nevypne, viz výše: zkus ty ovladače myši od výrobce, zkus se podívat do event. logu, jaká událost způsobila probuzení počítače, zkus jinou myš. Já jsem měl před zhruba rokem taky problémy s buzením, v event. logu byl jako důvod probuzení uvedený Power management, odinstaloval jsem tehdy aktualizaci 1803 (nebo to byla 1709? už nevím), vše bylo v pořádku a když jsem ji o dva měsíce později nainstaloval, už to neblblo. Myš mi ale tenkrát normálně fungovala.

děkuji ,asi je to ono.

PC neuspávej, ale vypínej.

A nastav si v Nastavení, vypnout PC při zavření víka (nevím teď přesně ten termín).