» Poradna » Notebooky

Po aktualizaci tmavá obrazovka notebooku

Dobrý den,po včerejší aktualizaci mi nejde nastartovat notebook. Diody svítí, větrák hučí, ale obrazovka zůstane tmavá, neobjeví se na ní např. ani žádná chybová hláška, nic. Do BIOSu se nemohu proklikat, rovněž tak notebook nereaguje ani na restart třikrát za sebou. Vím, že to téma je tu mnohokrát a právě na základě rad u několika obdobných vláken nyní již 4 hodiny zahřívám notebook pod peřinou, avšak nevím, jestli to k něčemu bude, když vzhledem k modelu notebooku (Acer aspire e15 es1-511-c1ph) mi nejde vyjmout baterie.Najde se tu prosím človíček, který by poradil, kde by mohl být problém a co by se dalo udělat pro jeho nápravu?Všem moc děkuji za odpovědi, Adéla

Odpovědi na otázku

Bios je ti k ničemu,ale rychlím mačkáním F12 se tam určitě dostat dá,ale tu spíše pomůže instalační DVD nebo USB systému a udělat obnovení systému.

To kdybych měla.. Mám instalační CD jen s Windows XP..

No tak to zkus přes to F8,ale pokud máš Win.10 tak je třeba mačkat Shift+F8 najednou,ale to chce rychle stihnout,takže se to nemusí podařit hned na poprvé a ani ne podruhé prostě musíš to stihnout. Pak vybrat poslední známá konfigurace a nebo opravit počítač a doklikat se k obnovení systému.

Vyzkouším a dám vědět, jestli to zabralo :) Mockrát děkuji za radu :)

Tak snad něco z toho zabere.

Bohužel nic..

poslední aktualizaci jsem měl jak psáno 25.3, přesto mi včera dlohou vypínal ntb a dnes byla jen černá obrazovka a 2 kontrolky. Při hledání v manuálu (vytiskl mi prodejce už při koupi) jsem marně vzpomínal na postup startu s použitím F8. I sesláno mi bylo shůry stisknout vyp/zap a podržet krom něj i F8 (v tu dobu jsem zjistil že nemám zdroj v el.zásuvce ) . 2 minuty po vypnutí: jsem modlíc se stiskl zapnuti, ntb lehce zavibroval a displej byl jako by se nechumelilo. Zvladl i restart po smazání historie při otravném kurvonaviru který nám mnoha nabízi poslední dvě výhry od jakoby různých operátorů.

Takže stisknout tlačítko VYP/ZAP zároveň s F8, přičemž notebook přitom nemá být na nabíjení a po chvíli zkusit znovu zapnout, chápu to dobře? :)

nevím zda má být či nemá, já to tak zjistil když jsem si šel dát nabít mobil do zásuvky. ta mezeru po vypnutí dělám vždyzkus ale jak to píše ss

při vypínáni jsem obé držel cca 5 sekund

Dobře, zkusím to a dám vědět, snad notebook "ožije" :) Rovněž ti mockrát děkuji za radu :)

Bohužel nic nezabralo..

Při "náběhu" natvrdo vypnout (podržet tlačítko). Aspoň 5 x zopakovat. Pak by měla naběhnout konzole pro opravu. Ale pokud se oprava nezdaří, čeá tě klasická reinstalace.------------------------------------------Pro příště: Systém si musíš pravidelně zálohovat. Pak, v případě jakýchkoli potíží zálohu obnovíš. Mezitím si vypiješ kafíčko a systém bude zpět jako byl v okamžiku zálohy....

Vypínat tak, jak píšeš jsem zkoušela, ale opakovala jsem jen třikrát, tak zkusím 5x a snad konzole naběhne.A ohledně zálohování jsem poučená do budoucna.. 🙂 Děkuji

Poradil by ještě někdo?