» Poradna » Programy

Po aktualizaci Thunderbirdu na 102.3.1 horni lišta černá, WIN7

Ahoj,právě se mi aktualizoval Thunderbird na verzi102.3.1 s barevnými symboly složek.Bohužel horní lišta je nyní černá, špatně čitelá, prý se to u WIN 7 stává.Kdo má stejný problém a poradí, jak bych mohl změnit barvu zase na čitelnou bílou?Díky

Odpovědi na otázku

Otvoríš stránku Microsoft. zájdeš do sekcie Media Creation Tool. Stiahneš tool, nájdeš volné USB. Vyklikáš že chceš W10. Nainštaluješ W10 a užívaš kompatibilný softvér.

U mě žádný podobný problém není. Ani nepíšeš, jaký motiv vzhledu máš nastavený. Zkusi jsi nastavit jiný?

stáhni aktuální instalaci Thunderbirdu a preinstaluj ho.

- diky za radu, zatim zustavam u WIN 7- motiv vzhledu nic nemeni na situaci cerne listy- verze thunderbirdu viz nadpis, posledni

Neodpovídej sobě, použij Odpovědět za radou, ne pod dotazem. Dej sem aspoň snímek lišty, ať víme.

Mám taky W7 a po aktualizaci je všechno jako dřív. Nastavení vzhledu mám podle systému.

Máš aktivní světlý motiv nebo podle systému? Nastav natvrdo světlý. U mě W7 + 102.3.1 - a vše bez problémů.

mam svetly motiv, jen horni listy jsou tmave

výhod ten barevnej motiv případně i další doplňky a reinstaluj TB

nie, ten farebny motiv je konecne dobry, ten jednofarebny posledne 2 roky bol naprd. Nech vyhodi 7ku.

souhlasim, ale čistou instalaci by si to rozchodil i na těch sedmickach

Nemusí - len nech si porobí v OS poriadok. Mám aj W7 a posledný TB ide bezchybne - nech nahodím akýkoľvek motív, všetky sú zobrazované korektne.

Ja mam Windows 10, predvoleny tmavy rezim, title bar ma tmavo sedu farbu, ale scrollbary maju nespravnu farbu, spodny je uplne cierny a prazdna farba je uplne biela.Horny scrollbar ma tiez nespravne farby, kedze pouzivam tmavy rezim, je svetlo sedy.https://i.postimg.cc/sDBnJCF3/thunderbird-scro... Skusal som aj vypnut vsetky addony a restartovat program.Takze to nebude len chyba Windows 7 a ani chyba temy.Mne sa ten novy motiv celkovo nepaci, fialove odkazy a zelene pozadie oznaceneho textu - a neda sa to zmenit, aspon som nenasiel ziadny jednoduchy sposob, oznaceny email ma pritom modre pozadie, takze je to minimalne nekonzistentne.

Zde je odkaz na ten problem i reseni v nemcine. V chrome se da prelozit do cestiny. Zkousel jsem to, ale u mne :\Users(Benutzer)\USERNAME\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\xxxxxxxx.default\chrome nemam zadnou slozku chrome. Takze to nemohu opravit.

Nepořešila by to aktulně poslední verze 102.3.2 ??

Možná nepořešila, protože i 102.3.1 je na jiných počítačích v pořádku.

Mam Windows 10 21H1 64-bit, Thunderbird 102.3.2 (32-bit) portable.Hornu listu mam tmavo sedu, nie ciernu, ale scrollbar spravy mam uplne cierny, scrollbar zoznamu sprav je svetlo sedy, co tiez nie je spravne, kedze mam tmavu temu.Taktiez sa pokazili farby odkazov, su fialove, to som opravil v paneli spravy, resp. zmenil na modru, ale v okne notifikacie je odkaz stale fialovy, ked je tam kurzor mysi.Rovnako oznaceny text ma zelenu farbu, nenasiel som ziadnu moznost to zmenit.Mam "System theme - auto", v systeme tmavy rezim, predvoleny.