» Poradna » Programy

Po aktualizaci nvidia driveru hry nejedou plynule

Zdravím, po té co jsem aktualizoval GPU drivery (gtx1650super) mi hry přestaly běžet plynule. Mám třeba stabilních 80-100fps ale hra plynulá není. Před aktualizací vše běželo jak má.

Odpovědi na otázku

Tak vrať zpátky původní ovladač.Pak zjišťuj na fórech, proč nejede nový.

Tak asi ty nové ovladače nejsou pro tu hru dobré.Nevím jak to je teď,ale dříve u ovladačů nových bylo popsané pro které hry byly ty ovladače opraveny.

Klasické chyby BFU!Prečíta - je nová verzia ovládačov - šup, už sťahuje a inštaluje. A potom sa tu sťažuje, že nefunguje.Podobné i u OS. Je aktualizácia - šup, ihneď aktualizovať a potom sa tu plače, že mu nejde hento a toto.Nie všetko nové musí byť dobré. Veď W10 - aktualizácie - koľko chýb sa vyskytlo? A ešte i chi nepekná vlastnosť - napchať do systému ovládače od M$, i keď nebudú s komponentom pracovať správne.Pokiaľ niečo funguje - NEHRAB sa v tom! Pokiaľ ovládač je OK, neaktualizuj zbytočne (pokiaľ to nie je potrebné pre niektoré nastavenia a funkcie, ktoré starý neobsahuje, nepodporuje).To isté - neaktualizovať OS ihneď keď to vyskočí. Počkať! Dá sa odložiť o 35 dní a medzitým chyby (a práve od takých BFU) sa objavia, vyskočia. A samozrejme - ZAKÁZAŤ aktualizácie ovládačov cez aktualizačný server M$!!!Rada: ak sa dá - ovládače sa v Správcovi zariadení dajú vrátiť späť (teda pokiaľ si sa ich už nezbavil). Ak by sa to nedalo - stiahni a nainštaluj tie, ktoré tam boli predtým.

Jaká hra?Jakej monitor?Neměl jsi náhodou předtím v ovládacím panelu té Nvidie zapnutou podporu G-sync?U některých freesync VRR monitorů, které nejsou G-sync certifikované sice G-sync (v rámci možností) funguje, ale při každé nové instalaci ovladačů je třeba to v ovládacím panelu znovu povolit.