» Poradna » Programy

Po aktualizaci nenaběhne systém

Nazdárek, mám docela zásdní problém. Dneska ráno mě win nabýdl dvě aktualizace systému. Jednu důležitou a jednu volitelnou. Důležitá byla jakási aktualizace definic a volitelná aktualizace byla pro grafickou kartu nvidia. Tak jsem je obje označil a nechal stáhnout a nainstalovat. Pak to chtělo rastartovat a už to nenaběhlo. Pořád tam skáče jenom, že systém nejde spustit obvyklým spůsobem a že mám nechat proběhnout diagnostiku. Potom se to zase restartuje a nic to nedělá. Obnovení do předešlé funkční verze taky nefunguje, i když to vždycky při aktualizaci píše, že se vytváří bod obnovení pro případ. Prosím o pomoc jestli to nepůjde vyřešit bez reinstalu, mám tam všechny hesla a nastavení a už minimálně polovinu si jich nepamatuju. Mám win 7 32 bit.

Odpovědi na otázku

Nejde náhodou v nouzovém režimu tyto aktualizace odinstalovat?

To možná jo, ale nejsem v tom zběhlej a nevím jak na to.

Tak to je těžká věc. Po startu mačkej F8, naběhne systém v nouzáku a aktualizaci odinstaluj, respektive zvol buď vrácení k bodu zálohy, nebo nainstaluj poslední funkční ovladače. Jestli si na to netroufáš, někoho sežeň. Je to rychlejší, než se ptát na poradnách krok po kroku. Můžeš zkusit i servis.PrasatkoPee

Tohle to jsem provedl, ale bez úspěchu. Při spuštění nouzového režimu to začalo samo s odinstalacía navrácení do původního stavu. Naběhne nouzák tam jsem pohledal i tu původní aktáualizaci z rána a ta tam nikde už není, ale po restartu do normálního systému to stejně zase nenaskočí. jenom černá obrazovka bez jakýchkoliv možností a jenom reset a znova do nouzáku. Stáhnul jsem přímo driver ke grafice, ale taky bez kýženého výsledku.

Podiv se do biosu, co máš nastaveno jako výchozí gk. PrasatkoPee

Teď jsem v nouzáku odinstaloval ovladače GK bez instalace nových. Restartoval jsem comp a ono to naskočilo normálně. Jenom nebyla nalezena grafika tak bylo špatné rozlišení. Potom to našlo základní ovladače a přizpůsobilo rozlišení monitoru a chtělo to restart. Po restartu už to zase nechce naběhnout a zase probíhá oprava spouštění systému.

Očividně je problém v ovladačích grafárny, zkus sehnat starší verzi.

Tak se nakonec nějak po haluzi zadařilo. Asi pětkrát provedeno odinstalování ovladačů a restart. naběhlo to potom zase restart a zase nouzák tam instalace origo ovladačů a už to snad vypadá, že to bude fungovat. 4tyři restarty a vždy to zatím naběhlo. Tak zatím díky za rady a pomoc.

Ovladače nVidia se aktualizují od výrobce, a jen v případě, že u dané GPU přinášejí zlepšení výkonu. U starší karty, jsou často přítěž, neb na ni, se už v nich moc nemyslí a naopak, se zde mohou vyskytnout chyby, které nikdo už opravovat nebude. Před každou aktualizací OS, je třeba / vhodné mít plnou zálohu, buď VHD pod Winama, nebo AcronisTrueImagem!!Rada: Obnov systém ze zálohy, pokud ji máš. Body obnovy ani není třeba používat, zabírají místo a v kritické chvíli často nepomohou.

Si nastav v aktualizacich systemu ze si ovladace budes instalovat sam a ne automaticky.

Nejen to, ty na které nechce být znovu upozorňován může skrýt. A v případě nutnosti, je znovu "nahodit". Já si vždy jen nechám vyjet upozornění bez stahování. Mrknu a prověřím co a jak, vytvořím plnou zálohu, a pak povolím instalaci.