» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po aktualitaci W10 návrat do Vist

Zdravím, volal mi kamarád, že se mu včera stáhly poslední aktualizace W10 a po opětovném spuštění NB mu najely VISTY, které tam byly při koupě počítače. V minulosti byly VISTY přeinstalovány na W8 profi, legální zakoupenou licencí (akce Microsoft za 800 Kč). Potom proběhla aktualizace na W8.1 a později i na W10. Vždy NB běhal normálně. Nestalo se Vám to samé? Co s tím. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Jó, když někdo přeplácává jeden systém přes druhý...Udělej čistou instalaci W10.

Čistá instalace kamarádovi nezachrání data. Ta se dá udělat až následně. Pochybuji, že zálohoval, asi jako všichni. Kamarád upřesnil, že po aktualizacích nerestartoval a další zapnutí bylo bez přístupu k internetu. Někde jsem četl, že to může mít vliv, že W10 po aktualizacích nedokáží ověřit platnostbproduktového klíče. Jak to vidíte?

To nemá žádnou spojitost s tím, že by mu naběhly visty..

Vidím to tak, že systémy instaloval někdo, kdo tomu absolutně nerozumí a má tam přeplácány jeden systém přes druhý. Takže, Zálohovat data - zformátovat disk -udělat čistou instalaci Windows 10