» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po aktivace ERP support v biosu mi nefunguje tlačítko pro spuštění pc

čaute lidimám problém se svým pc...koupil jsem si klávesnici a myš s podsvícením.Bohužel po vypnutí pc mi obojí hezky svítí.Co jsem se dočetl na netu,tak se to dá zaonačit v biosu povolením (enabled) ErP Support.To jsem udělal a zabralo to.Klávesnice i myš zhasly.Bohužel mi ale přestalo fungovat tlačítko pro zapnutí pc,prostě po stisknutí tlačítka se nic nestane.poradí někdo jak ho zprovoznit?Prosím jen odpovědi,které pomohouděkuji za radyzákl. desku mám GA-H67MA-D2H-B3

Odpovědi na otázku

Jestli je to tlačítko na klávesnici tak se nediv. Pravděpodobně jsi vypnul napájení klávesnice, proto zhasla ale už nejde.

nnn je to tlačítko na bedně počítače

Tak to nevím. Asi si budeš muset přečíst manuál.

A to už jako tu bednu nezapneš ničím?

ERP support - volba enabled.po vypnutí už pc vůbec nereaguje.musím vypnout zdroj a vyjmout baterku.potom už pc naběhne.

a) pokud chceš aby klávesnice a myš probudily PC, musí být napájeny (a podporovány v nastavení BIOS/USB).b) funkce zapínacího tlačítka lze nastavit v "Napájení - další funkce". Nastav si "Při stisknutí: Spánek" a budeš to s tím i probouzet (takže ne klávesnicí).

Nechci nic probouzet klávesnicí ani myší.Myš i klávesnice mi svítí i když je vyplé pcv biosu jsem odklikl to ErP support.... po vypnutí pc myš i klávesnice zhasne,ale zároveň mi přestalo fungovat tlačítko pro spuštění pc na bedně počítače.Prostě když stisknu tlačítko pro zapnutí pc (na bedně počítače,hned vedle tlačítka reset), tak se nic nestane,počítač se nezapne

Možná proto, že PC není vypnuté, ale uspané či hibernované ...

Odchádza zdroj alebo základná doska.

K funkční aktivaci EuP/ErP musíš mít zakoupený zdroj se zeleným hákenkrojcem. Tyhle ekofašistické nesmysly fakt nepoužívej.Má na sobě deska jumpery pro změnu napájení USB z +5 V SB na +5 V?

bohužel nemá,nic takového jsem v manuálu nenašel,je tam jen jumper pro reset pc.a je na pěkně blbým místě.... za grafickou kartou,stejně jako baterka.

Je už to nějakou dobu, ale mě se teď stalo to samé. Při zapnutí (enable) ErP mi nejde zapnout PC. Jak ti to dopadlo? Vyřešil si to? Dej mi vědět na spajk@volny.cz, díky moc

Měl jsem ten samý problém, vyřešeno odpojení pc z napájení a pak vydáním baterie na základní desce. Pak zase vložit baterii, dát do zásuvky a zapnout. Rychle bios a vypnout ErP. Podsvícení některých klávesnic jde vypnout podržením Win+Scroll Lock.