» Poradna » Programy

Plocha

Zdravím. Mam dost divný problém, který nejsem schopen vyřešit. Má m na ploše přes sebe naházeny různé ikony, které nelze přesouvat, když je chytnu a chci přesunout, objeví se "zákaz" a po puštění se vrátí na původní pozici. Jsem z toho už zoufalý. Nechci kvůi tomu reinstalovat. Poradí mi někdo?

Odpovědi na otázku

co je "zakaz" ????? vjezdu, stani, zastaveni ?? Ceho ??
Bohuzel nejsme jasnovidci, abychom ti mohli poradit, kdyz problem nepopises podrobneji.
Jake mas prava ? si User nebo Administrator ? co si instaloval predtim nez ti to zacalo delat, co antivir, antispware atd. ????

Ouka, omlouvám se, bylo to ve spěchu. Takže práva jsou administrátorský, co se předtím instalovalo, to bůh ví, pač to nebylo na počítači, který sleduji. A s tím zákazem, napéíšu to laicky. Když chytnu ikonku (darg&drop) a chci s ní jet jinam, objeví se ikonka zákazu, že jí prostě nemůžu přesunout. Na ploše jsou ikony přes sebe..
Spywary nejsou, viry taky ne a registry jsem dosti pročistil. Obešel jsem to vytvořením nového účtu, tam už to je v poho, ale pro zvědavost by mě to zajímalo..

Mozna sis "nejak" zakazal zmenu obsahu plochy.
Jednak muze bezet nejaky soft (zkontroluj programy po spusteni), druhak to muze byt zakazano pres policy. Spust si (Start / Spustit) GPEdit.MSC a projdi si nastaveni v:
Konfigurace uzivatele / Sablony pro spravu / Plocha