» Poradna » Windows (a jiné OS)

Plny systemovy disk

Dobry den2 PC , kazde s jinou konfiguraci , jedno s amd a druhé s intel cpu. Obe zhruba ve stejny cas zahlasily plny disk C (0 bytu volnych). Ještě rano na obou bylo několik desitek GB mista. Obe PC jsou soucasti site 12 kompu, ale zablby jen tyto 2. Antiviry nic nehlasi. Na amd je win10/32bit na intelu win10*64bit. Aktualni sestaveni.

Odpovědi na otázku

A aka je otazka? Musis zistit, co zabera to miesto.Castokrat som videl, ze antivirus zaplnil logmi disk, mozno to je aj tento pripad.V prvome rade zisti, v ktorom foldri je to zabrate.

Podívej se na velikost místa nastaveného pro body obnovení: https://wintip.cz/514-jak-nastavit-bod-obno... (byly případy, kdy po nějaké aktualizaci se to změnilo na 50 % velikosti disku).Můžeš spustit Vyčistění disku: http://www.servispckupka.cz/jak_vycistit_disk.phpPokud nezabere nic, musíš se podívat, které složky zabírají nejvíc místa - použij třeba program TDP x-Ray Lite: http://www.tdp.cz/downloads/xray-lite

Pr. tl myši na disku - vlastnosti - vyčištění disku - restartPokud se neuvolnilo dostatečné množství, zkontrolovat a případně ručně promazat složky TEMP:%WinDir%\Temp%USERPROFILE%\AppData\Local\Temppřípadně složky se staženými aktualizacemi:%WinDir%\SoftwareDistribution\Downloada jejich logy:%WinDir%\Logs\CBSa pak ještě odstranit předcházející verzi Windows (Windows.OLD) po provedeném upgrade

No v tom je problém , protože poscitanim adresaru se dostanu na 1/2 zaplnene kapacity, ale systém hlasi plny disk. Cisteni disku nikam nevede i scandisk hlasi disk bez chyb.

Na disku jsou Skryté a Chráněné systémové soubory a složky, které bez povolení v zobrazení složek nejsou vidět. Takže sečtení toho, co vidíš, není směrodatné.Vyčištění disku spusť jsko Správce - tak se nabídne víc možností toho, co vyčistit. Zatrhni všechny položky a nech smazat body obnovy.

Přes total commandera jsem nechal zobrazit skryte i systemove. Proste soucet adresaru a souboru vykazuje něco kolem 60G a disk hlasi total plny 160G do posledního bytu. Podeziral jsem nejakou aktualizaci neb se to u obou PC stalo ve stejny cas. Stahl jsem i soft na overeni stavu SSd a vse ok 97% zbyvajici zivotnosti....

http://www.mindgems.com/products/Folder-Size/Fold... Stahni si tu portable verzi, rozbal a pak ji spust jako spravce a hned uvidis...

Nezlobí vás náhodou ještě toto:https://www.cnews.cz/windows-10-zlobi-chyba-va... Stačí jen když je OneDrive nainstalovaný, ani nemusí být spuštěný, prostě jen když tam je. Což je protože je součástí win 10. Jestli to je ono, tak najdete velké logy ve složce viz odkaz. Tato složka je skrytá, takže si zaškrtněte v: ovládací panely - možnosti složky - panel zobrazení - zobrazovat skryté soubory a složky jednotkyDíky tomu to uvidíte.Pokud je to opravdu ještě tento bug, tak je pomoc jednoduchá, smazat OneDrive a pak smazat ty logy pomocí SHIFT+DELETE. Pak raději restart. To je celá operace. Pokud OneDrive používáte, tak stáhnout nejnovější verzi ze stránek MS.Nicméně tento bug už je poměrně starý, takže by měl být opravený. Dávám to sem tedy jen jako možnost.

Co jsi udělal z toho, co jsem psal výše?

Ovládací panely\Systém a zabezpečení\Systém\Ochrana systému\Nastaveni ochrany\Konfigurovat je posuvník Využití místa na disku.Kolik tam máš ? Já měl jednou asi 40GB a taky jsem se divil, kde se toto volné místo ztratilo.

AV nic nehlásí. Které ?I bez toho Eset, M bytes nebo spybot. Více pc kde stačí flas či cokoliv používaného v obou, s úbytkem paměti může být právě zablešením.Od toho mám v ntb Eset aby mi zkontroloval vše co zasunu do usp či mechaniky. I stažené

oprava. Co zasunu do USB v ...

Ktery **** to tu takhle promazal..?Ted uz se clovek ani nedovi, ze mu to tam nakonec zabiralo 60GB logu z MS SQL.Ted to uz nema vubec zadnou hlavu, ani patu...

bordel

nevložíš príspevok s príkazom d-i-s-m pre cmd

teda posledný pokus;cmd ako správca a:"" Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase ""stačí skopčiť bez uvodzoviek do spusteného cmd

Základní pravidlo zní: Na systémovém disku nesmí být nic jiného než systém a ani se na něj neukládají žádné soubory. Proto je doporučeno disk rozdělit aspoň na dva oddíly kde první je systémový C a druhý D kam se ukládají všechna data. Žádné ukládání souborů na plochu což je složka v disku C. Tam si to ukládají jen počítačoví diletanti.

"Žádné ukládání souborů na plochu" suhlas, ale pretoze to vela ludi nepochopi, tak pri instalacii OS svojim pacientom presmerovavam aj "Plochu" na disk D:/Aj ked je to len ciastocne riesenie (nezabera misto na C:) pretoze plocha je povinny adresar (zlozka), ktory sa nacitava nie len pri starte, tak je znacny rozdiel, ci mas na ploche 5 odkazov, alebo stovky suborov.