» Poradna » Programy

Plny hdd

nejakym kouzlem mam plny harddisk na notebooku asi z 80% z 200GB, bratr tam ma sice nejake hry ale na 170GB to nevidim, poradite nekdo pls nejaky program, ktery by zobrazil kolik mb dane slozce je? pripaddne nejaka rada?

Odpovědi na otázku

Třeba se ti špatně zobrazuje údaj o volném místu.

Spusť si Checkdisk.

checkDisk will work now with drive: C:
C:\ Volume Label: OS, File System: NTFS
Check Disk Callback: 6
Check Disk: Unable to Finish
Check Disk Failed

Error with drive: C

Totalcommander - po zmacknuti mezerniku zobrazi velikost zvolene slozky.

spocital jsem velikost klasicky pres windows -> vlastnosti a vychazi to kolem 45GB a pritom je zaplneno 170.. nevi nekdo co s tim?

stahnul jsem TDP x-ray a po spusteni mi to napsalo tohle: C: 145GB obsazeno : 47 703MB v 103 502 souborech

Tak si zkus na jedno použití vypnout Režim Spánku a vypnout Virtuální paměť, po restartu to zkontroluj znovu, pokud nezmizí, tak bych ho zkusil na chvilu zapojit do jinýho pc, ale NE na něj bootovat, jen jako druhej disk...Mělo by se to srovnat...

Spust nabidka "Start", klik na "Spustit", vepsat "cmd", v dosovském okně napsat:
chkdsk c: /f a odentrovat, potvrdit "A" a pak zrestartovat kompa, je to taky naplánování scandisku, které se jinak spouští kliknutím na disk pravou krysou, Vlastnosti, Nástroje a Zkontrolovat, zaškrtává se jen horní zatržítko, obě jen v případě, že disk vykazuje zřejmé chyby a vadné sektory...

v tom dosovskem okne mi to napise ze nemam opravneni_(pritom jsem admin) ale to druhe jsem udelal,zaskrtl horni tlaciko a nic

Chci ti nějak pomoci, alespoň v tom, kolik máš obsazeno, kolik volného prostoru apod. Hledal jsem prostředek, který by ti řekl po lopatě a nezkresleně. A našel a vyzkoušel (tyhle věci normálně dělám jinak). Pusť normální a běžnou defragmentaci. Ale jen tak, aby se ti otevřelo její okno. Jinak vlastní defragmentování nespouštěj, je to zbytečné. V tom okně máš pro všechny drive a jejich particie obsazený i volný prostor a dokonce i procenta. Snad ti to pomůže k serioznímu rozhodování.

vyzkoušej SpaceMonger, hned uvidíš co tam překáží, starší verze je free a neinstaluje se, ovládání jednoduché

forum.zive.cz ...

Zkoušel jsi vypnout bod obnovy? Pokud máš Vistu, někdy to zabírá šílený objem. Pokud ti neprojde kontrola disku, máš vlastně chybné údaje o uložení a rozložení. To se dá také opravit.

prisel jsem na to, ze tam bude asi prave ten nejaky bod obnovy, jen musim zjistit kde jelikoz to nezobrazuje velikost. Zalohoval jsem taky na prenosny hdd a ten mel stejny problem(byl plny a pritom sem tam mel par dokumentu a prave bod obnovy) u ktereho se nezobrazovala velikost - az pri pripojeni na druhej komp jo, takze sem to hnedka smazal:D
nevite jak zjistit na notasu jaka to je slozka s tou obnovou?

www.kls-soft.com ... a jedna z nirsoft utilit by to měla mam pocit najít pod special folders view,automaticky ukazuje i hidden.
Já pro různý tyto srandičky používám výhradně toto není prakticky věc kterou by to neumělo.Jenom jestli nemaš zkušenost s sysinternals bude kapku trvat než se zorientuješ