» Poradna » Programy

Plnohodnotný virtual system?

Zdravím,
nainstaloval jsem si XP mode na Windows 7 Ultimate 64bit a když jsem si chtěl nainstalovat ovladače grafické karty, tak mi to nešlo. Ve správci systému mám informaci, že mám grafickou kartu SIS. Jenže hardwarově mám Radeon 3870. Znamená to, že virtuální systém bude něčím omezen? Chtěl jsem na XPčkách hrát hry a sedmy mít na práci.

Díky za info.

Odpovědi na otázku

Nevim jakej virtualni stroj pouzivas, jenze uvedom si, ze ve virtualnim stroji mas virtualni hardware! Ne ten, co mas skutecne. A o ovladace pro virtualni pocitac se stara virtualizacni software.

Specielne pokud jde o grafickou kartu, jeji virtualizace neni vubec jednoducha. Co sem skousel, nejdal je v tomto smeru VMware Workstation, kterej ma docela slusnou 3d-podporu (jestli se nemylim na urovni dx9c). Rozjede se tam 3dmark, nebo rok stare hry. Nepojedou na nem novejsi hry, na dx10 nebo dx11. Treba virtualbox je v tomhle smeru slabsi, nakou podporu 3d ma, jenze zdaleka ne tak dobrou.

Kazdopadne virtualni graficka karta nema nic spolecne s realnou grafickou kartou kterou mas v pocitaci.

Jde mi o to, že mám volant Microsoft Sidewinder. Jenže nemá ovladače na novější systémy. A proto že je dost dobrej, tak jsem si chtěl takhle pomoct. Hm, to ho můžu vyhodit nebo nainstalovat druhej systém na pevnej disk.

Díky za info.

A ten volant ti nejede ve Windows7 bez ovladacu? Treba ja sem pripojil muj 4 roky starej joystick (x52) do windows7, a nechtelo to po me nic. V seznamu hernich zarizeni se ihned objevil, a taky bylo mozne ve hre priradit osy i cudliky. Driver/soft sem instaloval jenom kvuli programovani profilu s makrama...

XP mode je hovadina, to neni ani plnohodnotny virtualni system XP je to jen doplnek W7, plnohodnotny XP virtualni pc, si musis sam vytvorit ve Virtual Boxu, Wmware, ostatni ne . .
(tj MS virtual pc . .)

co se pak tyce virtualizovaneho, tak 3D fce vetsinou nemaji, neni to na takovem stupni vyvoje, aby to melo ,,plnohodnotny pristup", ted po deseti letech vyvoje, to je s bidou tak, ze s novejsima procakama AMD a INTEL to u CPU uz jakztakz ma pristup skoro plnohodnotny, aspon k vypocetnimu vykonu (V Box), jinak pak to emuluje na softwarove urovni cizi fyzicke zarizeni,
(zakladni desky, cipsety, ram, pocty cpu, mechaniky) - vetsinou si muzes vybirat ze seznamu

Wmvare nejnovejsi uz ma nejakou zakladni 3D kartu, VBox 4 jeste ne, resp tam neni pristup ke 3D fcim, ve VBoxu ti nepojede Aero, ani tam vlastne nejde DIRECT X = coz je vlastni 3D a herni softwarova vrstva v samotnym os, ktera slouzi ke hram, Windows vlastne na moderni hry moc neni, windows tam ma doplnek = DX 10, DX 11 atd (XP navic maji max DX 9.0c coz je 6 let stary Direct X, v XP si Crysis 1 ci GTA IV sotva hezky zahrajes, to si musis instalovat Vistu ci W7 ktery uz maji podporu moderniho DX, DX ale musi pak mit taky tvoje graf. karta)

strucne receno: vsecko a predevsim hry si instaluj do W7 a virtualizovanej OS je jen na hrani, internetovy bankovnictvi, crackovani a podobne veci

Co to plácáš za nesmysly prosimtě? VirtualBox má normálně podporu 3D akcelerace přes DirectX 9, i když Aero nefunguje.

takze tam muzes hrat plnohodnotne Dooma 3, GTA IV ?

3d ve virtualboxu je porad jen ve fazi "experimental", jak se o tom muzes docist i v manualu k aktualni verzi. Nektere funkce porad podporovane nejsou. Rozhodne je tohle lepe implementovano ve VMware.

Hry ktere bez problemu bezely ve WMw-workstation mi porad padaly s nakou d3d-chybou ve VirtualBoxu. A i kdyz sem neco rozbehal v obou, 3d-vykon ve virtualboxu je jen zlomkem toho co dosahnes ve VMw. Na internetu se da najit i porovnani (zdnet), i kdyz tam nejsou pouzity aktualni verze. Jestli se dobre pamatuju, 3dmark03 ve VMw dosahl vic nez dvojnasobne vyssi skore v porovnani s tim co bylo namereno ve virtualboxu.

vem si prasek...opet vis k tematu naprosto kulovy a placas ptakoviny.