» Poradna » Web a internet

Plné uložiště Google fotek.

Zdravím, mám problém s Google fotkami. Mám plné uložiště. Dnes jsem smazala téměř 10gb fotek a pořád mi to píše to samé. Koš mám vysypaný. Co s tím mám udělat, prosím?

Odpovědi na otázku

No zjevně jsi je nesmazala. Jak jsi to prováděla?

Označila, smazala a pak vysypala koš. Ty fotky tam nemám. Jen se nic nezměnilo na té kapacitě.

Fotky bohužel nelze smazat jediným příkazem. Na stránce photos.google.com je lze však postupně vybírat (nejlépe podle data) v počtu cca max. 350 fotek a postupně dávku fotek smazat .

V bezplatnom Google Ucte je limit 15 GB ulozisko zadarmo.Basic plan, ktory zahrnuje 100 GB priestor stoji 20 € rocne:https://one.google.com/about/plans

Počkat.I po smazání souborů z koše to chvíli trvá, než se ukazatel kapacity zaktualizuje. A ta chvíle... nebavíme se o minutách nebo hodinách, ale o dnech. Kdo ví, co se tam v Googlu na pozadí děje.

Moc díky, to jsem si také myslela.

Možná tam je nějaká "ochranná doba", pokdy to v tom koši "tajně" zůstává (kdybys to smazala omylem). Vyčkej ...

Mám dojem, že se ten přepočet volného místa nedělá průběžně, ale tuším jednou denně. Počkej do zítra, řekl bych, že se ty hodnoty změní a projeví se to smazání.

Možno pomôže v telefóne nastaviť namiesto plnej kvality vysokú kvalitu a dať previesť obsah do tejto kvality. Takto sa orežú a mierne skomrimujú fotky a videá a ušetrí veľa miesta.

Pokud z 950GB odebereš 10GB tak stále budeš nad limit. Prostě smaž vše co tam máš. Jestli to bude stále hlásit plné uložiště tak je něco špatně.

Většina lidí má limit úložiště od Googlu 15 GB (free verze Google Disku).Na 950 GB by se takový člověk těžko dostal.

15GB je tam teď. Dříve limit na fotky nebyl žádný, takže klidně můžeš najít někoho kdo tam má nahráno 100GB nebo i víc.

Stejně tak fotky před určitým datem se nezapočítávají do limitu 15 GB. Takže pokud smazala 10 GB starších fotek, tak se žádné místo neuvolnilo.

Ještě upozorňuji na fakt, že smazáním z Google fotek jsou odstraněny ze všech zařízení, která jsou s Google foto synchronizovány. Takže mazat z Google foto jedině, když jsou někde zálohovány, protože z mobilu se vymažou!

Nejen z mobilu, vymaže se to odevšad, pokud se to synchronizuje. To je konec konců povaha synchronizace.Pokud fotky na Google zálohuje, tak smazání z google fotek je nesmaže v telefonu. Můžu z google mazat jak chci ale z telefonu se mi nic nesmaže a to jak na iOS tak Androidu.

To je pravda, na to jsem nepomyslel... pokud se smazaly fotky, na které byla uplatňována nulová kvóta (2 MB fotka zabírá na úložišti Googlu 0 MB), tak se tím odmazáním nic neuvolnilo.

To je mi jasné, mám 15GB.

Google schválně ojebává úživatele, aby fotky nešly na cloudu snadno smazat a donutil uživatele, aby si začal platit větší úložiště .Fotky bohužel nelze smazat jediným příkazem. Na stránce photos.google.com je lze však postupně vybírat (nejlépe podle data) v počtu cca max. 350 fotek a postupně dávku fotek smazat .

Bohužel jsem něco obdobného řešil na Google diskem (přestal jsem platit za 100 gb, protože jsem zjistil, že soubory se v tom dvojí, podle přístupu z různých pc), mazal jsem vše a stále ukazoval stejnou plnost. Po několik dnes opravdu byl přepočet. Co se týče fotek, chtěl jsem vyházet velké množství. Bylo to stejné jako s Google diskem. Ale před tím proveďte, export pomocí takeout a udělejte si zálohu fotek a pak uvidíte, co tam všechno máte. Taky jsem se divil. https://www.gdisk.cz/clanky/google-takeout-jak... nebo https://cs.joecomp.com/how-backup-all-your-googl...

Moc vám děkuji za rady. Fotky jsem si zálohovala. Vím, že se mi automaticky smažou z telefonu. Smazala jsem roky 2018,2019,2020. Ještě počkám a kdyžtak budu muset mazat dál.

Pokud vím, v té době Google ještě umožňoval ukládání fotek, aniž by ukrajovaly kapacitu z té 15 GB kvóty (v nastavení Google fotek ne "Ukládání fotek v plném rozlišení, původní kvalitě" ale "Úsporný režim, vysoká kvalita" - nebo jak se to tehdy jmenovalo).Výmaz takových fotek místo neuvolní.Zda fotka zabírá nebo nezabírá místo se pozná v jejím detailu. Dříve to u fotky přímo psalo, kolik místa zabírá (a mohla se tam objevit i nula).Teď to u těch místo nezabírajících fotek nepíše nic, u těch zabírajících se informace o zabraném místě objeví - srovnání viz:https://imgur.com/a/GJNyt3n