» Poradna » Ostatní

Plná doménová identifikace vlastníka tiskové úlohy

Zdravím, potřebuju poradit s nastavením sdílené tiskové fronty. Jde mi o to, že potřebuju identifikovat majitele tisku(vlastníka úlohy) celým doménovým jménem ve tvaru JMENO@DOMENA
Sdílená tisková fronta tisky předává aplikaci SafeQ, která dále podle vlastníka úlohy dělá další činosti.
Existuje SQ port, který když se upraví a tiskne se přímo z lokálně instalované tiskárny v PC do SafeQ (mimo sdílenou frontu), tak to funguje a identifikuje uživatele plným doménovým jménem.
Sdílená tisková fronta je na Win_2003 a tisknou do ní Win_XP - W7 a bohužel nemůžu přít na to, jak donutit frontu, aby posílala plnou identifikaci.
Možná bude problém už v PC z kterého se odesílá tisk a bude potřeba něco nastavit na stanicích.

Sdílenou frontu používám z důvodu jednoduché instalace tiskáren, kterou zvladnou i obyčejní uživatelé

SEDA

Odpovědi na otázku

Co vypise stanica na prikaz "hostname" ?
Ak vypise namiesto kompletneho domenoveho mena len NetBios meno, hladal by som chybu v nastaveni siete pre kazdu stanicu.

hostname = jmeno PC
Já potřebuju plné doménové jméno uživatele přihlášeného k PC

Tak, už se mi dostalo odpovědi i od dodavatele systému a doopravydy to nejde.
Tak budu muset jít cestou lokální instalace u každého uživatele, kde to nastavit jde
(

Pred tym nez to urobis vyskusaj este si na serveri vyplnit hosts tabulku podla klientov. Mohlo by to ist ak sa nepouziva DHCP, alebo je DHCP server nastaveny na pridelovanie IP na zaklade MAC.