» Poradna » Programy

Plex - NAS Synology - LG TV

Ahoj,rád bych poprosil o radu:- na Synology ds218j jsem nainstaloval Plex (PMS)- přes webové rozhraní,provedl přihlášení,nastavení knihovny atd.- na LG TV lm660s se mi ve vstupech objevila možnost PMS,ale nedajde to žádný soubor k přehrání- při instalaci PMS přes USB do aplikací TV zase hlásí,že není žádný PMS v sítiNevěděl by někdo, co s tím?Děkuji za jakoukoliv radu.

Odpovědi na otázku

Můj podobný problém vřešilo nastavení oprávnění pro uživatelský účet, pod kterým se přihlašuji do plexu. Myslím tím přidání oprávnění přistupovat k datům na nasu.

Pokud uživatel pro plex server na NASu nemá přístup k datům tak na tom plexu nebude nic vidět. To jestli to bude nebo nebude fungovat s klienty plexu je jiný příběh.Jednoduše. Na serveru je účet pod kterým plex prohledává soubory a přidává si je do knihovny a poskytuje klientům, ale to vůbec nemá nic společného s distribucí na plex klienty. Toto je řízené pomocí účtů plexu a nikoliv pomocí účtů co řídí oprávnění na soubory v systému uložiště.

Já se k datům přes plex nedostal, dokud jsem na nasu nenastavil, že účet Plex má přístup ke složce Filmy.

Přesně tak, ale podstatné je to, že pro plex je důležitý pouze přístup k datům na serveru. U plex klientů je to nepodstatné protože ty se řidí účty plexu a nikoliv systémovými účty operačního systému pod který spadají data na disku.Proto také logicky když nemá účet plexu který k datům přistupuje přístup tak se bude plex server tvářit jako prázdný, ale nikoliv nedostupný.

Ahoj, provozovat PMS na ds218j je odvaha :) . Na bezproblémovou funkci PMS je třeba o dost rychlejší NAS. Odezvy budou asi hodně pomalé a na transkodování rovnou zapomeň. Kazdopádně k problému. Je potřeba mít NAS i TV v jedné síti (to předpokládám máš). K ověření funkčnosti je asi nejlepší si nainstalovat Plex player do PC a hned uvidíš jak na tom jsi. Z Plex playeru jde i pohodlně server spravovat. Tvoje LG je docela starý model klidně je možný že se tvoje verze přehrávače pro TV prostě s tvým serverem nespojí. Gomez PS: datluju rychle na CZ nekoukejte

Jeste drobnost, ucer na PMS i prehravaci musis mit stejny. Pripadne vytvorit na PMS hosta a povolot mu pristup.

to Sumoš:přistupovat k datům NAS povoleno - je to jediné přiřazené uložiště v PC knihovny načtenyto gmezka:vím že TV není žádná mladice,ale mám staženou poslední verzi přehrávače na TV ji rozjedu,jen nechápu,že ani po ručním zadání IP adresy PMS ji přehrávač nevidí.Účty jsem sjednotil ( už. jméno,heslo ) - nepomohlo.Díky za rady,

Co treba izolace klientu na siti, nemas nejaky podobny nesmysl nastaven na routeru?Nejjednoduseji otestujes prehravani v jinem zarizeni (telefon, tablet, PC)

Nemyslím nastavení práv ve Windows, ale ve webovém rozhraní nasu. Tam vybrat Sdílené složky, vybrat složku s filmy a tam nastavit, kdo do ní má přístup.

Pořád řešíte problém, ale jiný. To, že má plex nedostupné knihovny ho činí prázdným, ale nikoliv nedostupným.

Zde je nějaký základní návod co zkusit když není plex server detekován na síti. Zkusil bych tohle snad něco z toho pomůže.https://support.plex.tv/articles/204604227-why-ca...