» Poradna » Programy

PLC výtah program nemá někdo ?

Nemá někdo náhodou program na jakýkoliv PLC výtah ? je jedno v jazyce ST , LD , FBD to je jedno pro program mosaic ?

Odpovědi na otázku

Seminární práce tu neděláme. Mosaic...české PLC Teco? Nejsi ty ve Zlíně na UTB?

Ne nejsem ve zlíně ale také používame mosaic jazyk st ld a fbd na programovaní plc .Ja ponikom nechtěl jestli to udělá jen jestli náhodou to někdo nemá v mob :) ja totiž t části mám ale nechápu co tam mam za chybu a štve mě to .http://nahraj.to/ht0

sorry za překlepy nejsem na tom tabletu tak zvyklej psat rychle a tudíž současně správně bez překlepu a chyb .)

Máš špatně syntakticky IF.IF podmínka THEN..........;ELSE.................;END_IF;

IF casovacZavreni( IN := ovladani, PT :=T#10s, Q => stav ); ptr_AdresaDveri^ := stav; else ptr_AdresaDveri^ := ovladani; stav := ovladani; end_if; ( na konci měl byt středník toho jsem si nevšiml ) :)) ale kde am vidíš chybu ? ostatní bloky my fungují :)

IFcasovacZavreni( IN := ovladani, PT :=T#10s, Q => stav );ptr_AdresaDveri^ := stav;elseIF podmínka THENkód;ELSEkód;END_IF;chybí ti THEN, mezi IF a THEN má být jen boolean výraz (lze i fce vraceníjí boolean, pokud je to jako v Pascalu) bez středníku. Ty máš jednak středník (casovacZavreni ti vrací boolean?) a navíc tam máš co do podmínky nepatří (ptr_AdresaDveri^ := stav;)

oprava...lze i fce vracející...

spíš takto:IF casovacZavreni( IN := ovladani, PT :=T#10s, Q => stav)THENptr_AdresaDveri^ := stav;ELSEptr_AdresaDveri^ := ovladani;stav := ovladani;END_IF;