» Poradna » Programy

PLC a krokový motor

Zdravím, mám vytvořený program v programu ExoStructure Machine pro PLC M241 pro řízení motoru. Použil jsem tento blok pro posílání pulzů na driver:https://product-help.schneider-electric.com/Machine%20Expert/V1.1/en/... Chtěl bych řídit rychlost motoru pomocí ručního potenciometru, abych nemusel měnit otáčky ručně, nebo ve vizualizaci. Bohužel pin Velocity nejde namapovat na výstup PLC, protože je to DINT a ne BOOL. Nevíte prosím, jak zapojit potenciometr a na co ho namapovat, abych tu rychlost mohl ovládat? Děkuji.

Odpovědi na otázku

A jak bys chtěl vyhodnocovat úroveň natočení potenciometru, pokud bys tam měl BOOL, teda jen hodnoty 0 a 1?

Základní M241 nemá spojité (analogové) vstupy takže k ní potenciometr funkčně nepřipojíte. Musel by se přidat modul TM2 nebo TM3.