» Poradna » Mobily

Plazmová televize - problém s bílou barvou. Vada nebo chyba plazmy ?

Zdravím všechny Potřebuji poradit ohledně plazmové televize Samsung. Samozřejmě jsem "Googlil" a v hodně příspěvcích bylo psáno že plazmové televize mají problém zobrazit bílou barvu. Vlastním televizi Samsung PS63C7000YW. Problém je že pokud je záběr na větší plochu bílé (například sníh, hory a pod.) kdy bílá barva je cca přes 75% obrazovky, zbarví se do růžova a začne zrnět. Je tím myšlena pouze plocha co je bílá. Když však klesne rozsah bílé pod cca 75% obrazovky je bílá barva čistá, bez zabarvení a zrnění. Všimnout si toho není lehké jelikož tolik bílé barvy ve filmech najednou moc není. Řekl bych že nejvíc zřetelné je to když se člověk dívá na zimní olympiádu kdy je obrazovka bílá cca z 90%. Načetl jsem i z USB bílou tapetu která je na PC zobrazovaná jako celá bílá obrazovka a na TV je kompletně rozzrněná a zbarvená do růžova. Prosím o pomoc! Je to tím že prostě plasma bílou neumí nebo je to vada televize? Předem děkuji za jakoukoliv odpověď

Odpovědi na otázku

Bude to televizí. Naše plazma nic takového nedělá

Vysychají filtrační kondenzátory ve zdroji. Takže sehnat šikovného kutila, který umí kondíky nejen vyměnit, ale sehnat i nějaké kvalitnější.

Jde o to, že u plazmy se stoupajícím jasem obrazovky prudce stoupá i zatížení napájecích zdrojů a největší je samozřejmě při celé bílé obrazovce. V takovém stavu žere plazmová obrazovka jako tank A zjevně napájecí zdroj tu maximální zátěž nezvládá. Teď už je jen otázka, jestli ji nestíhá proto, že prostě vývojáři zdroj už pri konstrukci TV poddimenzovali a nebo nestíhá proto, že má závadu, případně je opotřebovaný. Osobně bych řekl, že to je spíš kusová závada, nezdá se mi, že by takto vypouštěli televize z továrny. Ale pokud někdo nemá stejný model, tak to těžko zjistíš. Pokud je TV ještě v záruce, tak bych ji prostě reklamoval, ať se ti k tomu vyjádří servis.

Televize je bohužel po záruce. Z prvního pohledu se samozřejmě může zdát že jde o závadu ale jak jsem již zmiňoval tak je toho plný internet. Nevím jestli se jedná o spekulaci ale i na ověřených webech píší jako nevýhodu plazmové televize že neumí zobrazit bílou barvu. Musí se samozřejmě brát v potaz že se jedná o 160cm televizi s max příkonem 500W.

jak je stara ta TV, ono totiz myslim ze kondenzatory ve zdroji uz to maji za sebou. Ono nedavno jsem cetl clanek s nazvem "Delaji se zarizeni s kurvitky naschval?" Ano delaji, projektanti a vyvojari pocitaji se zivotnosti 2 roky + 1 navic a to treba tak ze kondenzatory davaji blisko trafa ktere hreje a ty casem vysychaji a meni svou kapacitu. Nebo casti ktere jsou namahany tak delaji z umele hmoty a casem se opotrebuje a oprava je draha atd atd. Kdysi spravny cesky vyrobek vydrzel 15 i 20 let protoze kondiky byly daleko od trafa, a byly naddimenzovane, ozubene kola byla z hliniku ci oceli a ne plastu atd atd. Takze pri bile je to hold problem napajeni a nejspise kondiku, ty samy rady pri zvysenem odberu zrni. Takze pokud to TV kdyz byla nova u ZOH Zimnich OH nedelala ated jo, zamer se na to. Dobry technik opravar se na to kukne a vymeni. Je to oprava cca na 500,-

Neohuruj tu kurvítkami! A hlavne pri plazme kde 99,99% z nich je aj po 5-6 rokoch v perfektnom stave . JA sa napr. modlím , aby sa konečne moja plazma pokazila a mal doma "rozumné vysvetlenie" , že prečo práve potrebujem iba 4K !

Pokud je to způsobeno opravdu opotřebením, tak by oprava mohla být relativně levná. Stačí nějaký šikovný "bastlíř", který bude schopen povyměňovat těch pár vyschlých elektrolytických kondenzátorů. To je otázka pár stovek.

A co teprv, když zobrazíš bílou plochu v malování

Plasmová televize samozřejmě bílou obrazovku zvládne zobrazit, ale naroste jí spotřeba na maximum, a asi budeš mít problém se zdrojem který už nezvládne takový příkon. Takže bych to viděl na vadu televize.

Tak se holt staneš fanouškem letní olympiády, no!

skôr ružovej olympiády teplošov.

To vypadá na problém s napájením. Bílá vyžaduje nejvíce energie. Asi tam odchází zdroj.Můžeš vyzkoušet snížit jas na minimum, to by mohlo dočasně pomoci.