» Poradna » TV, audio a video

Plazma LG spotřeba

zdravím , mám Smart Plazma LG 50 PZ 950 (2012) a měl bych takový jednoduchý dotaz na někoho kdo tomu opravdu rozumí nebo dělá v elektro oboru .Zajímá mě jestli když občas vypnu obrazovku ( tv to umožnuje ) a nechám běžet pouze zvuk u rádio - kanálu , jestli se vypnutím obrazovky sníží zároveň i spotřeba el.energie odhadem min o min 50% , jelikož si myslím že největší energetickou zátěží při provozu plazmové tv je právě obrazovka , ostatní komponenty by neměly být podle mě tak náročné na spotřebu , tzn že když má tv spotřebu cca 200w/h , po vypnutí obrazovky by jí mohlo bohatě stačit na provoz max dejme tomu těch 100W . Co by mě k tomu mohl říct nějaký odborník , dokážete odhadnout o kolik W méně by to mohlo být z výše zmíněných 200w/h , ona má sice deklarovanou spotřebu 175W/h , ale tomu moc nejde věřit , vím že by to šlo změřit měřákem , ale nemám ho a nehce se mě utrácet . Jinak jsem s touhle tv moc spokojený .... díky předem za odpověd

Odpovědi na otázku

Ano, sníží se.

Sice jsi hodně mimo téma PC poradny, ale můžeš být v klidu, obrazovka u plazmy skutečně žere velkou většinu z celkové spotřeby. Troufám si tvrdit, že vypnutím obrazovky klesne spotřeba minimálně na 30%, spíš 20%, takže ušetříš o dost víc, než polovinu spotřeby.

aha, blba alza to nepise.. ono to meria aktualny odber a robi celkom slusnu statitiku

Ano znizi a hodne.

U plazmy svítí každý bod samostatně. Pokud svítí, žere, pokud nesvítí nežere. Při sledování skotačení ledních medvědů na ledovci bude spotřeba nejvyšší. Při sledování blacked porna v temné uličce bude klidně jen 20% toho, co u medvědů. A když vypneš obrazovku, logicky bude úplně nejnižší, protože bude žrát jen elektronika a ta žere v porovnání s obrazovkou minimum.Kdysi jsem to měřil u své plazmy, přesně si to už nepamatuji. Tak to ber jen orientačně:Celá bílá - asi 300WCelá černá - asi 50WPrůměr při filmu - cca 160W (podle toho, zda převažují medvědi nebo blacked porn) Kolik to žere s vyplout obrazovkou jsem neměřil.

Nechceš utrácet ? 12,90€ je pre teba likvidačné ? Pri to , ako vidieť , sleduješ spotrebu , tak ho využiješ .....

Ano snizi se a dost razantne. Ale o kolik presne je nejlepsi si zmerit. Pokud te to zajima, existuje Watt metry do zasuvky. U vypnute obrazovky bude spotreba +/- stabilni.