» Poradna » Ostatní

Playstation 4

Zdravím.Nevím si rady proto ten dotaz. 1) Chtěl bych si pořídit konzoli Playstation 4. Guglil jsem her je hodně pro tuto konzoli. Ale, pořád někde čtu, že do 3 let skončí veškerá podpora pro tyto konzole. Má to cenu investovat? Nebudou to vyhozené peníze?2) Pořídit Playstation 5 a na teto konzoli hrát i tituly z playstation 4? Kdesi byl článek, že to bude možné. Nevím nevyznám se v konzolích. Nerád bych vyhodil peníze a nebude to možné.Předem děkují za rozumné odpovědi. Přejí hezký den.

Odpovědi na otázku

Kdybys napsal do google jednoduchou větu "lze hrát na PS5 hry z PS4", tak už bys měl odpověď. Každopádně kupovat dnes starou PS4 je hloupost, PS5 je výkonově někde úplně jinde.

Zdravím. Oceňují Vaši snahu. Leč Vaše rada je mě na ... Dle Vaších rad jsem guglil. 1 358 265 recenzi, otázek, odpovědi možná, co kdyby atd. Než bych je přečetl tak se na to mohu vykašlat. Mě zajímalo když končí podpora Playstation 4 že už nepujde na nich spustit žádná hra? A to jsem se od Vás nedozvěděl. Práci čest.

uplne prvy odkaz ggl: https://www.playstation.com/en-us/support/games/ps5-b... tam mas aj konkretne, ktore nefunguju. Takze nevyhovarat sa a pouzivat gugel.

Práci čest si nech pro svoje přiblbé soudruhy. A místo toho zkus použít mozek, proč by konec podpory měl znamenat, že přístroj přestane fungovat? Jak jsi na takovou blbost přišel? Jinak moje odpověď se týkala dotazu na možnost hraní her z PS4 na PS5 a odpověď bys měl hned v prvním výsledku. Ale holt někdo je líný jak veš nebo trpí panickou hrůzou ze samostatného hledání informací a potřebuje, aby mu je někdo predzvykal a vysypal na růžovém podnose. Ovšem pokud by ses na hledání mohl vykašlat, tak to znamená, že tě to vlastně vůbec nezajímá...

PS4 má dobrou homebrew scénu. Výkonu má stále dost. Pokud tě ale nezajímá homebrew nebo nějaká ta gamesa zdarma kup si PS5, asi to pro tebe bude lepší

Výkonu proti PS5 má žalostně málo. Kupovat to dnes, je nesmysl.

1) Ano,podpora skončí ze strany vydávání nových her, systém apod budou fungovat i nadále.2)99,9% titulů z PS4 lze hrát na PS5 některá mají i vylepšení (lepší framerate,rozlišení). To platí jak pro digital tak BD.V roce 21 nemá cenu kupovat PS4.

"V roce 21 nemá cenu kupovat PS4"Dovolím si zcela oponovat. Přes bazary se dá PS4 sehnat doslova za pár šušňů.A je pro ni dostupná celá řada epických her.Takže než rok(y) čekat až se na něj kdoví kdy, dostane drahá PS5 na kterou nejsou teď v podstatě žádné hry......Má PS4 smysl. Žijeme tady a teď. Ne v neznámé budoucnosti. 👍

Dovolím si (lehce) nesouhlasit:- Já bych staré generace taky nešel, ani smykem, Jen co to půjde, sony zařízne komplet podporu (stale se to u minuých PS, xBoxů atd., stane se to znovu) - tzn. jeslti to bude za 2 roky, nebo 5 je otázkou.. ale mně by se nechtělo kupovat konzoli na dva roky (jen můj názor) - připočítal bych, že pokud je cíl MP hry, tak je to ještě větší problém, u single her až takový ne.- PS5 zdaleka není nesehnatelná jak se tady lidi tváří, znám osobně několik lidí co ji mají doma. Kámošovi došla teď 14 dní nazpět -> když mu nikdo neřekl, že je problém, problém nebyl a prostě ji booknul a počkal na ni asi měsíc...)

btw: argument, že vyjdou hry z PS5 i na PS4 -> Podívejte se jak vypadalo třeba GTA V na PS3/X360 - otřes (o cyberpunku o generaci dál ani nemluvě) - že vyjdou některé hry i na starší konzoli vůbec neznamená, že to budou ty "stejné" hry a ne jen vyblitá slideshow a že půjdou spusti vůbec neznamená, že pojedou jejich online prvky (asynchroní MP a pod., což je třeba i v tom blbém Dark Souls..)

Muzu se zeptat, kde to kamarad koupil? :)

To je jako dnes kupovat počítač na úrovni AMD FX-6300 a GTX 1050 Nové konzole jsou hardwarově úplně jinde, málokdy byl mezi generacemi takový výkonový skok, jako teď mezi PS4 a PS5. Zadarmo možná, ale platit za to už ne

Rozhodně jít cestou PS5, taky jsem jak hlupák v roce 2013 pořídil PS3, když vycházelo PS4 a za rok jsem pěkně litoval, protože na PS3 přestali vycházet hry a hlavně ta konzole měla výkon úplně jinde, než PS3, což mimochodem takový skok výkonu je i u PS4 -> PS5

Má to cenu investovat? - Nema, investici ti to v budoucnu nevrati a tedy na tom nevydelas. Proc tady kazdy druhy pouziva slovo investice, kdyz nevi, co to znamena. Hry na PS4 budou fungovat i po skonceni podpory. Tvoje rozhodovani bych spis resil tim, jestli chces cekat cca rok, nez bude mozne si koupit PS5 a nebo chces hrat hned na PS4 za cca 3 tisice z bazaru. Na PS4 je spusta dobrych her. Jestli s hranim nespechas, tak si pockej na PS5, jinak si kup bazarovku PS4 a spokojenej budes.

Pre mna to zmysel ma/lo.MP hry takmer vobec nehravam, a SP open world RPG je dost kvalitnych na to, ze mi zaberie este 4-5 rokov kym dohram vsetko co chcem.Grafiku to ma pre mna stale kvalitnu, ale je pravda, ze nie som velmi narocny a nepocitam pixely.Plus - je to nepomerne lacnejsie, bazarovky kupis za par korun a po rokoch uz z recenzii a reakcii vies, ktora hra je dobra a ktora nie. Takto planujem pouzivat PS4 este 3-4 roky a potom uvidim. Nechapem preco je potrebne hrat hry v den vydania.