» Poradna » Počítačové sítě

Platná smlouva

Před rokem můj poskytovatel wifi připojení přesunul vysílač tak, že není přímá viditelnost vysílače a není připojení. Výpověď mi nedal, já taky ne, ale zastavil jsem platbu. Může poskytovatel na základě dosud platné smlouvy přijít s nějakými požadavky? Poraďte mi prosím.

Odpovědi na otázku

Neznám smlouvu, nelze poradit. Může být klidně napsaná tak, že je povinnost platit, i když služba není funkční. Zaručeně je potřeba pro případ sporu prokazatelně dokladovat, že jste poskytovatele opakovaně upozornil, že služba není funkční.

Samozřejmě smlouva platí, dokud není ukončena. Nenapsal jste, jestli jste spojení reklamoval, pokud ano, a je o tom záznam, tak byste platit nic asi nemusel, ale pak nevím, proč jste smlouvu neukončil úplně. Pokud jste nic nereklamoval, tak máte smlůlu a dlužíte poskytovateli platby za celý rok, protože on nemusí vědět, že Vám to nefunguje. Určitě je potřeba s poskytovateli vždy komunikovat.

Tak to je tedy hodně nestandardní postup z Vaší strany. Buď jste měl s poskytovatelem vejít v jednání a nebo smlouvu zkrátka pro ztrátu plnění ukončit.

Zjevně jste ale smlouvu neukončil, protože vám internet jde, ale "blběji" než předtím. No ale jestli doufáte, že poskytovatel sklapne podpadky a udělá tam extra pro vás vykrývač, tak doufáte marně.

Pokud poskytovatel neplni sve povinnosti, bylo by dobre ho na to upozornit. Treba i pisemne a pak prerusit platby. Jde o to, jestli poskytovatel vubec tusi, ze neplni sve povinnosti a pro tebe je dobre mit nejaky pisemny doklad o tom, ze jsi vyzval poskytovatele k naprave nefunkcniho pripojeni. Pak muzes treba pozadovat vraceni plateb za nefunkcni obdobi a pod.

Poskytovatel slíbil po telefonickém vyzvání, "že se na to podívá", vysílač už měl přemístěný, a od té doby mi nikdy nezvedl telefon. Právě kvůli takovému jednání se ptám co dál.

a co takhle volat v provozních hodinách, nebo se tam stavit osobně...
to je jako ten vtip, co končí "tak si ten pos.aný hever nechte..."

Na adrese uvedené jako sídlo firmy nikdy nebyl k zastižení, lidé kteří tam bydlí říkají "tady ne" a telefony v době přerušení spojení nikdy nebraj.

pokud se někdo nechce domlouvat, tak si důvod najde a pokud chce, tak to jde taky, zkoušel jsi volat z jiného telefonu, zkoušel jsi napsat email, atd, pokračovat se dá dlouho...

Zřejmě ale někde vegetují, jinak by ta síť nefungovala. Existuje něco jako doporučený dopis. I kdyby se vrátil nazpět, tak byste měl v rukou doklad, že jste se pokoušel spojit.