» Poradna » Mobily

Platební karta zamítnuta (platba uložiště iCloud)

Dobrý večer všemTýká se to iPhonu (iOS 15.4.1) po asi roce a půl mi najednou vyskočilo, že má platební metoda byla zamítnuta (karta).Když ji chci smazat a zadat znovu, tlačítko “Odebrat platební metodu” prostě nic nedělá. Úplně stejně je na tom pod tlačítkem “Upravit->Odstranit” prostě nejde odstranit, jediné co jde je kartu rozkliknout a opětovně zadat CVV kód.Když zadám CVV kód, na pár minut je klid a vyskočí to znovu..Opravdu nemám ponětí co mám dělat. Rád bych tedy zjistil jestli už se s tím někdo setkal/ co s tím udělal.A ano peníze na na té kartě mám … normálně se z ní dá platit (Apple pay nebo i v Appstoru)Děkuji za cokoliv

Odpovědi na otázku

Nemá náhodou ta karta zablokované platby bez její přítomnosti - platby přes internet? Obrátil bych se na banku.

To je spíš dotaz na banku a ověření funkčnosti plateb přes internet

pohledem do vestecke koule me napada ... -zkontroluj platnost karty-odeber, restartuj telefon, zadej znovu-kontaktuj banku-kontaktuj support jabkaps - pokud mas jailbreak tak smula... a nepomuze ti nic

Hlavně, že píše, že odebrat to nejde.

Karta je normálně funkční co se týče internetových plateb, platná. Telefon nemá jailbreak.
Kdyby to nešlo od začátku tak chápu že je problém někde mezi bankou a telefonem, ale fungovalo vše dost dlouhou dobu..
zvláštní je že tu kartu z telefonu úplně smazat nemůžu, tlačítka smazat prostě nereagujou.
Zkusím se poptat někde v iWantu, až se tam někdy dostanu.

Pokud máš nějaké předplatné a karta je jediná platební metoda, pak ji nelze odebrat. Viz https://support.apple.com/en-us/HT203905.Co je týče nefunkční karty, mohla banka implementovat nějaké dodatečné zabezpečení, které se s Applem nekamarádí. Např. u mé karty od KB je cca každou 8 platbu potřeba provést extra autentizaci. Bez ní jsou všechny následné transakce automaticky zamítány. Musíš problém v první řadě konzultovat s bankou a dobrat se příčiny zamítnutí.

Není potřeba třeba dát jinou kartu a pak až odebrat tu původní?

Přesně tak, pokud chceš smazat starou kartu, musíš aktivovat nejprve novou...

Co to je za banku?

Dobrý den,mám úplně stejný problém s kartou u MONETA Money Bank. Podařilo se Vám nějak tento problém vyřešit?

Taky moneta..

Problém u MONETY vyřešen. Stačilo zavolat na infolinku a povolit opakované platby skrze SB. Dá se to údajně i skrze IB.

Super, děkuji !
Hezký zbytek dne

co je SB ? Sber Bank ?

smart banka (appka Monety)

Ahoj, mám monetu volal jsem na infolinku, Stačí povolit MOTO transakce (v nastavení karty)

Díky moc za tip, pomohlo :)

Dekuji moc. Pomohlo! Take moneta

Stalo se mi to u spořitelny, update karty vygeneroval 3d secure ověření a byl klid.

Řeším teď úplně to stejné a nevím co s tím.. aktualizuji platební údaje a za pár minut opět upozornění ,,karta zamítnuta”.

Já to řešil, ale nevyřešil…Až mi to hodilo, že mi skončilo předplatné. Tak jsem šel do “předplatné” a znova si ho založil, od té doby klid.Být Vámi nechám to doběhnout a až se tak stane, znovu si udělejte předplatné a to by mělo pomoct.

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, zdali jste problém již nějak vyřešil? Mám stejný problém. Děkuji

Jak píšu… počkal jsem až předplatné iCloudu vypršelo a poté jsem ho založil znovu. Od té doby klid (až do upgradu na iOS 16, od té doby mi to zase blbne, takže opět čekám na vypršení předplatného)

Za jak dlouho Vám skončilo předplatné?

Vždy je na měsíc takže do měsíce