» Poradna » Programy

Platba.úrok

Zdravím,potřeboval bych poradit. Mám určitý počet období, který se může měnit- tedy v buňce je zapsáno číslo, např. 6 a nyní bych potřeboval vypočítat velikost úroků za dané období- tedy 6. Excel na to má funkci PLATBA.ÚROK, kde ovšem můžete vypočítat úrok jen za jedno období zadané. Je tedy možné v excelu použít nějakou funkci, aby se mi úroky za období sečetli a v ideálním případě i za období zadané v buňce (tedy úrok za 1 období+ za druhé,...za šesté)?Díky moc za odpovědi

Odpovědi na otázku

na každé obodobí si dej separé fcifce lze sčítat

To jo, ale když se změní období, musím upravovat celou sumu funkcí, myslel jsem, jestli není nějaká možnost, aby se změnou období se upravilo i výsledné číslo