» Poradna » Ostatní

Platba z CZ do SK

Zdravím, chtěl bych se zeptat, pokud posílám platbu do zahraničí a konkrétně z český spořitelny do slovenský spořitelny, tak pokud vím, poplatek nemá být žádný, protože se jedná o stejnou banku, ale pro jistotu se chci zeptat, mám možnost vybrat klasickou zahraniční platbu a nebo SEPO, nejsem si ale jist, zda doopravdy, kdybych vybral budto SEPO nebo zahraniční, tak poplatek nebude, zda to neplatí pouze pro jednu z těchto metod. Děkuji těm, co mi poradí.

Odpovědi na otázku

Do zahraničí jsem posílal vždy jen přes Paypal. Bylo to nejlevnější. Jak to má Spořka nevím.

No - nemáš celkom pravdu.Česká spořitelna a.s. a Slovenská sporiteľňa a.s. sú dva samostatné právne subjekty a patria jednému majiteľovi - Erste Group AG. T.z. žer ČSSp a SlSp majú každá svoje vedenie, svoje vlastné účtovníctvo, svoje vlastné DIČ v krajine, kde sú registrované ako banky a daňové subjekty.

To není vůbec jisté. To že mají společného vlastníka neznamená, že se budou ve dvou zemích chovat jako jedna banka.

"pokud vím, poplatek nemá být žádný, protože se jedná o stejnou banku, ale pro jistotu se chci zeptat" Proč se ptáš tady a ne na hotlince svojí banky? Tam ti s tímto dotazem poradí určitě správněji a rychleji než tady...

A co třeba takhle použít tu zbytečnou věc na krku a podívat se do ceníku ČS? "Platba/SEPA převod ve prospěch účtu klienta banky Slovenská sporiteľňa, a. s. (GIBASKBX) 50,-"

Ja mam obycajny sporoziro ucet v SLSP. Platil som do CR a strhlo mi to 0,20€, tak ako pri beznej platbe v SR.