» Poradna » Ostatní

Platba na bazarech

Dobrý den, už delší dobu přemýšlím o koupi některých sběratelských předmětů, ale ty se vyskytují především na internetových bazarech, proto se chci zeptat jak tam probíhají platby popřípadě když budu chtít něco prodat i já tak jak. Jestli jde poslat balík a při vyzvednutí musí odběratel zaplatit a ty peníze přijdou prodavajícímu nebo jak to funguje ?díky moc za odpověď

Odpovědi na otázku

Funguje to tak, jak se dohodneš s prodávajícím (kupujícím). Některé bazary mají stanovené určitě způsoby platby (typicky Aukro).

Někdy má nějaký návrh provozovatel webu, ale nakonec stejně záleží jak se dohodnou ty 2 osoby

Jenom doplním, to co ty uvádíš "... poslat balík a při vyzvednutí musí odběratel zaplatit a ty peníze přijdou prodavajícímu ..." se jmenuje "balík nebo zásilka na dobírku".

záleží na konkrétním provozovateli. I na Aukru bývá např. možnost osobního převzetí a platby na místě. Jinak někteří prodávající už dneska nechtějí posílat na dobírku, protože se občas najde nějaký blbeček, co si myslí, že se z toho může vyvléknout, když to nepřevezme.