» Poradna » Programy

Plakat

Chtel sem se zeptat zda je nekde moznost si udelat z obrazku (napr digitalni fotka) udelat plakat velkych rozmenu a predpokladana cena za kus kdyz bych to chtel caa 10x...dekuju za odpoved a tipy

Odpovědi na otázku

Co je to "plakat velkych rozmenu"? Třeba A3? Nebo billboard?

Proč se nezeptáš přímo v nějakém místním/okolním reklamním studiu?K čemu ti bude, když ti někdo doporučí firmu na druhým konci republiky a ceny se taky budou rozhodně lišit, každá firma používá jiné technologie tisku a má nasazené jiné ceny...

Jde hlavně o to, jakou datovou velikost má daný soubor (obrázek) - v tom je omezení, protože při extrémním zvětšení se obrázek rozpixeluje. Je-li tedy rozlišení a velikost příliš malá, tak se to prostě zvětšit nedá. Mám zkušenost - z 3,2 megapixelového foťáku Olympus jsem zhotovoval plakát velikosti necelé A2 a bylo to ještě snesitelné (ale už to bylo poznat). To se tisklo v tiskárně ofsetovým tiskem, tam bych cenu za 10 ks odhadoval na cca 3-5 tis. Kč. Dále by se to dalo vytisknout na nějakém plotru, tam by cena vycházela dle velikosti a druhu zvoleného papíru na něco mezi 100 až 200 Kč za kus. V případě, že by stačil formát A3, tak bych šel do nějakého laserového tisku v ceně asi 50 Kč. Nebo je ještě možnost udělat to v nějakém digilabu jako klasickou fotku, ale to je omezeno rozměry (mám dojem, že cca 30x50cm) a vychází to na zhruba 100 Kč.

OK diky za tipy hlavne Jackus2Jednalo by se napriklad o toto: http://rammstein.scpfarrwerfen.at/wallpaper/dalailama_wallp... a velikost cim vetsi tim lepsi max caa 2m na 1.5m :D

jako mit 4A0 ( 1682 x 2378 ) do 1000KČ v dobre kvalite tak ho beru !