» Poradna » Ostatní

Placený email na vlastní doméně

Zdravím všechny,rozhodl jsem se pro email na vlastní doméně. Rozhodoval jsem se hlavně mezi Google Apps a Microsoftem. Nakonec dám přednost Microsoftu. Nevadí mi za kvalitní email si něco zaplatit. Koukal jsem na web na ty jejich tarify a zjistil jsem, že email není u Microsoftu součástí žádného balíčku pro jednotlivce.Email je až součástí Office 365 Business Essentials, který stojí cca 140 Kč což mi nakonec přijde docela fajn, protože v ceně je 1TB na OneDrive a teďka platím Googlu 60 Kč za 100 GB. Otázka tedy je jestli si takový tarif muže pořídit i jednotlivec (jako já) anebo je to pouze výhradně pro firmy? Protože když kliknu na koupit tak chtějí, jméno firmy, obor, počet zaměstnanců atd.

Odpovědi na otázku

Jméno firmy zadej svoje jméno a příjmení, stejně jako OSVČ, obor si něco vymysli a počet zam. dej třeba 1. Je jim to fuk, hlavně, že budeš platit.

Velice děkuji za odpověď. Ještě jsem se chtěl zeptat, že součástí toho balíčku je 1 TB na OneDrive pro firmy ale na Googlu jsem našel články o tom že OneDrive for business má pouze stejné jméno s OneDrive ale jinak se jedná úplně o něco jiného.They share the same name, but they don’t offer the same thing for you.Tak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo neví, jak to funguje, nebo jestli to jde využívat normálně jako OneDrive osobní. Jakože synchronizovaná složka v PC, aplikace na Androidu, automatická záloha fotek atd.

OneDrive pro firmy je zrovna tak cloudové řešení, podobné jako OneDrive personal, umí toho ale mnohem víc. https://support.office.com/cs-cz/article/Co-je-OneDr...

Děkuji moc za odpověď, asi do toho půjdu. Jen teď koukám, že ten tarif nepůjde koupit na můj Microsoft účet (něco@outlook.com) který teď mám, ale vyžaduje to registraci nového “firemního“ mailu. Takže pak bude v tom trocha schizofrenie, k počítači a některým službám se budu přihlašovat jedním účtem “soukromým“ a k emailu a OneDrive se budu přihlašovat účtem “firemním“ Ach jo, proč si jeden jednotlivec nemůže koupit vše (když platí) a musí hrát tuhle parodii na firmu.