» Poradna » Ostatní

Placení

Dobrý den, jaký rozdíl je mezi online platba kartou a online bankovní převod?

Odpovědi na otázku

Až Vám zruší banka účet. tak to poznáte.

?

Kartu nemam. A ty ano? Zeptej se na podpore az budes zakladat ucet

Já mám kartu

Když máš kartu, tak plať přes kartu. To máš zaručeně bez poplatku.

Já vím, co je bankovní převod... Ale online bankovní převod fakt nevím

Bankovní převod:Online bankovní převod a také převod pomocí papírového příkazu, který podáš na přepážce bankyOnline bankovní převod:Zadání příkazu přes Internet na webovém rozhraní banky, Internetovém bankovnictvíPlatba kartou:Přiložením karty k platebnímu terminálu, strčením karty do platebního terminálu, zadáním čísla karty do platební brány eshopu...Co je na tom k nepochopení?

No jo, ale jaký je v tom rozdíl

Hlavní je v tom, že platba kartou proběhne hned, takže zboží třeba z eshopu může být ihned odesláno. Při platbě převodem bude eshop čekat, než mu peníze dorazí. Což bude při jiné bance až druhý den.

Možná ještě, při bankovním převodu (při různých cílech plateb) je riziko soustředěno na přihlášení k bankovnictví, při platbě kartou je každá platba (na různý cíl) extra riziková.

Pozor, pokud se mluví o online bankovním převodu, tak to je něco jiného. To znamená, že platební brána obchodníka tě přesměruje přímo na tvoje internetové bankovnictví, kde už budeš mít předvyplněné údaje a jen to potvrdíš. Podmínkou je, že obchodník má spolupráci s tvojí bankou a platba je tak okamžitá.

Tak na tento typ platby jsem úplně zapomněl. Zde je rozdíl oproti kartě jen ve způsobu zadání. Přihlášení do bankovnictví + potvrzení platby vs opsání údajů z karty + případné potvrzení přes SMS kód.

Tak tak, jinak z hlediska rychlosti je to v podstatě jako kartou. Má to ale nevýhodu v tom, že daný obchodník musí mít smlouvu s bankou, u které mám účet a aktivní internetové bankovnictví. Ti obchodníci obvykle mají i dispozici bank několik, ale ne všechny. Taky už jsem narazil, že se svými dvěma bankami jsem nebyl schopen tento typ platby provést, protože obchodník spolupracoval jen s bankami, které nemám :)

Online převod funguje tak, že tě stránka obchodníka přesměruje na bankovnictví tvé banky a tam bude vše předvyplněné. Nepotřebuješ platební kartu, ale musíš mít bankovnictví některé z bank, se kterou obchodník spolupracuje.

On a off

O pulnoci te nema cenu hlasit admin ma narok na odpocinek

Asi takový, že v jednom případě platba probíhá z karty (tj při platbě zadáváš údaje uvedené na kartě) a ve druhém případě z bankovního účtu (to většinou vyžaduje přihlášení se do internetového bankovnictví).

Ty si sa vcera narodil, alebo trolis?Normalne by som sa na teba vysral, lebo intuicia mi hovori ze si trol, ale mozno si len blby (pripadne postihnuty) a odpoved nepadne len na urodnu podu trolerskeho vyronu.Platba kartou: do formularu na stranke zadas: cislo karty, datum platnosti karty a CVC kodPlatba online bankovym prevodom:Stranka ta presmeruje na online banking zvolenej banky, prihlasis sa a autorizujes platbu, alebo zrusis (podla toho co neschopak chce)

V praxi nejdulezitejsi rozdil je ten, ze platba kartou a platba online prevodem mohou byt (a typicky i byvaji) jinak zpoplatneny. Za online prevod se casto plati poplatek v radu jednotek korun, kdezto platba kartou je vicemene vzdy zadarmo (respektive v cene uctu).