» Poradna » Notebooky

Pískání ventilátoru notebook

Zdravím, známý za mnou přišel s hrozně hlučným notebookem, tak jsem mu objednal nový ventilátor. Ten začal po týdnu hlučet taky, no po pátém rozebrání komplet stroje jsme přišli na to, že je tam ohnutý krycí plíšek, o který drhla lopatka. Teď po měsíci mi známý píše znova, že mu ventilátor píská. Takže zase komplet rozborka, přihnutí plíšku, ale dělá to pořád. Připojili jsme větrák na zdroj a při 2.8-3V se ještě neroztočí, ale začne vydávat ten otravný pískot. Po namazání se nic nezměnilo. Je nějaký program, který by větrák roztočil na větší otáčky, nebo nějaký jiný způsob jak se toho zbavit? Je to nějaký Packard Bell Easynote.

Odpovědi na otázku

Bohužel klasika. Pomíjím, že většina tzv. prodejců si nedá ani tu námahu prodávat originální díly, ale prodává různé napodobeniny z Číny. Vrcholem je pak to, že se za originál vydává i cenou. Řešení? Těžko říct. Ano občas existují i programy co to umí (např. svého času IBM/Lenovo), ale moje zkušenost je taková, že se to většinou jen zhorší. Hrbolek: "Tak co s vámi, chlapče..."

Jo kupoval jsem ho z aliexpressu, takže originální určitě není. Taky má jenom polovinu lopatek, asi šetřili.. Teď se to trochu uklidnilo, tak to snad vydrží. TP fan controll znám, ale ten nefunguje. Alespoň uznal že mám pravdu, že si neměl kupovat takový šmejd :D