» Poradna » Notebooky

Piskani v nb

Zdravim, mam nb hp elite book 8730w. Dnes rano, kdyz jsem no zapl njdrive jen bzucel, pote zacal ttocbu piskat a zzachvili bylo to piskani uz nesnesitelne, bylo slyset asi i ven, do goho se pak zasekne a musim ho vypnout. Nevitecimbyto mohlo byt? Napadl mejen hdd. Diky vsemza odpovedi

Odpovědi na otázku

rozkmital se ti třeba disk

tak v tom případě co jsem tak vyrozměl tak to asi bude diskem. Doporučuji překopírovat data a koupit nový disk

Sice starší, ale stále dobrá přenosná WKS.Obvykle pískají cívky, HDD ne.Co s tím?Zapoj do el. sítě bez baterie.V pořádku?ANO:Vyměň baterii.NE, stav je stejný:1) Zjisti typ HDD.2) Stáhni příslušný nástroj od výrobce HDD.3) Nabootuj z něj a otestuj stav HDD, nejlépe zapojený do jiného PC.V pořádku?NE, HDD neprošel testem => je vadný:vyměň za moderní SSD, který můžeš později využít v novém PC.Výběr SSD:http://forum.zive.cz/viewtopic.phpANO, HDD prošel všemi testy bez chyby:závada je domácími nástroji těžko identifikovatelná a neopravitelná => servis.(Odhad mé věštecké hůlky: cívky v monitoru.)

Ty "civky v monitoru" myslis invertor pod displayem? Tak ten jsem jeste piskat neslysel. Kdyz mu neco je tak si toho uzivatel vetsinou na displayi hodne rychle vsimne.

najčastejšie pískajú lacné disky osadené z výroby. je počuť ako behá hlava hore pri čítaní/zápise. zisti si, kde sa disk nachádza a prilož ucho a postupne počúvaj kde je ten piskot najsilnejší. buď to bude disk, alebo to budú cievky pri napájaní. ešte je možnosť vybehaného ložiska na chladiči. každopádne počúvaním vieš bližšie lokalizovať zdroj a tým pádom aj problém a eventuálne riešenie.v tom prvom prípade, disk jednoducho vymeníš za lepší. v tom druhom je to skôr na reklamáciu, v prípade, že je ešte v záruke. ak to robí chladič, možno pomôže jeho vyčistenie, resp. výmena ventilátora.

keď som si ešte raz prečítal tvoj problém, tak ak bol zvuk až moc hlasný a bolo ho počuť aj mimo miestnosť, tak disk to asi nebude. jeho piskot je skôr z tých tichších. napadá ma, nepísakajú ti reproduktory? zapoj nejaký audiokábel, či to neprestane. teoreticky by mohol byť aktívny mikrofón a to pískanie je spätná väzba, keďže to čo mikrofón počuje prehrajú reproduktory a postupne sa to zosiluje.

Většina klasických disků když detekuje chybu a přemapuje sektor tak pískne, systém Windows se při tom běžně neukončí.Pokud se přehřeje procesor, vypne ho kontrola a tedy i celý počítač. Pískání se zpravidla ozve až pokud ho znovu zapneš, pokud ještě nevychladl. Je ale možné že pískne (skrze desku) i když se oznamuje vypnutí.Tohle jsou věci, které bys měl mít v manuálu k desce a případně informace k procesoru.Problém může být i v grafické kartě, zdroji,...Pokud hledáš zdroj zvuku, smotej si list papíru do ruličky a hledej. Eliminuješ tím okolní rušivé zvuky aa snadno najdeš zdroj pískání.Tipuji na přehřívání, prach, špatně zasunuté konektory. Myslím, že hned jak otevřeš počítač uvídíš problém i pouhým pohledem. Možná že k přehřátí dojde později, protože umožníš lepší chlazení. Pokud budeš mít viditelně důvod mít obavu ze špatného chlazení, zbytečně neexperimentuj (při hledání zdroje zvuku) a začni hned problém s odvodem tepla řešit, ochrany nejsou všemocné a každé přehřátí polovodiče a elektroniku ničí (přinejmenším ve smyslu, že zkracuje životnost a spolehlivost).

HDD netusim, net se snad toci na urcitejch otackach, pripadne ho vyndej a prubni nejake live linux na usb flashdiskuCo takove vetrak co si reguluje otacky dle teploty, asi by nebylo od veci hodit oko na soft co tam je, pripadne stahni speedfan. Teploty a otacky napovi.Pak uz to delavaj ty civky.Kazdopadne bych se podival co se deje uvnitr a pripadne zacal resit aspon vycisteni od prachu. Co se tyce servisu, tak tezko radit, bude to palka. Asi jedina vec co bych vymenil, krom hdd je vetrak, kterej koupis u nas nebo na ebay, aliexpres, jen si mesic pockas. Zelezo jako je deska, bych nemenil a poslat to defakto na dily do sveta, muzes dopadnout jak znama, ktera dala hp svuj notes na opravu, slusne cvakla a pak ji za 2m chcipnul znova v italii, kde se expert postaral i o ztratu dat na hdd. Rikal jsem strel to na dily, max to nech opravit, strel to a kup nove.Za rozumne prachy bych pripadne doporucil jete lenovo thinkpad t410, t510, t420, t520. x20 rada ma lepsi procesor, dalsi rozdily neni treba hledat, jsou vsechny jak cerna cihla, horcik, uhlikova vlakna, ..., proste zalezi na tom co je uvnitr (bacha, jsou i modely s nizkym rozlisenim. Tohle res jen pokud to nebude vetrak nebo hdd.http://www.gigacomputer.cz/zbozi/835214-lenovo-think... http://www.gigacomputer.cz/zbozi/881429-lenovo-think... http://www.pocitacezababku.cz/index.htmlPS: Giga ma strasnou povest, chce to dojit osobne a overit si funkcnost, i adapteru a at na to hodej taky ovladace. O spouste ostatnich nemluve, protoze to berou od nich. Osobne bych od nich vzal jen t201, x220 a ty zminene, novejsi modely uz vubec.

Zdravim všem díky za odpovědi .Bylo to nakonec větrákem