Pískání PC po zapojení grafické karty

Ahoj,mám takový problém. Po zapnutí PC začne po chvíli počítač pískat. Píská, když NENÍ v zátěži (když zapnu nějakou náročnější hru, PC přestane pískat).Po vyndání grafiky z PC pískání ustane - tu jsem však již reklamoval a prý se problém neprojevil.Neví někdo, co by mohlo tedy tento problém způsobovat?Mé komponenty:MSI GTX 1070 Gaming XI7 6700KSeasonic S12II-620W (SS-620GB F3)ASUS Z170 PRO GAMINGDíky moc za všechny odpovědi.

Odpovědi na otázku

Je to normální.Všechny VGA nVidia pískají. Podobně jako monitory aj. elektronika.Rozdíl je jen ve výšce tónu a vnímavosti konkrétního jedince. Většina lidí tak vysoké tóny prostě neslyší.Proto servisní technik nic nezaznamenal.Co s tím?Požádej servis o výměnu VGA a doufej, že bude vydávat tón nad prahem Tvého sluchu.

Jelikož všichni, kterým jsem to ukazoval, zvuk slyšeli, pochybuji, že se jedná o vysokofrekvenční zvuk a vadu grafiky. Grafiku testovali dva technici a žádný nic neslyšel. Dřív mi to dokonce nikdy nepískalo.

Všechny grafiky pískají, některá více, jiná méně. Není to závada, dělají to měniče napětí.

Já bych to teda za závadu považoval, když pískání slyším i přes sluchátka.

Za co to považuješ ty, je irelevantní :) Směrodatné je, že to závada není a nemá to na nic vliv, vše normálně funguje. Jo kdybys měl grafiku, u které je garantován bezhlučný provoz, tak jasně, ale takto není co reklamovat.

Já tedy žádné pískání grafiky neslyším.. Jsem asi nahluchlej.. Proto si nejspíš libuji, jaký mám skvělý tichý počítač..

Je to normalní Mne to muj Starsi PC Take Delalo to pískaní Delají To mneniče Napětí

Zkusil bych ji zapojit do jiného pc,jestli bude pískat i tam.Pokud ano,věnoval bych ji nějakému svému nepříteli

Môže to robiť doska vs. grafika, že sa "nezhodnú". Ale toto sa za vadu grafiky nepovažuje, keďže výrobca negarantuje, že bude grafická karta tichá resp. meniče napätia. Pred 10-15 rokmi existovali grafiky, kde bola garantovaná tichá prevádzka grafickej karty, ale upustili od toho. Veľké % reklamácií im neurobilo dobre na rozpočet. To čo nie je garantované, nie je možné považovať za vadu, keďže grafika spĺňa, čo predajca garantuje.

Odjakživa se "pískání" traf a tlumivek ve spínaných zdrojích a jinde řešilo jejich zalitím do zalévací hmoty - a bylo po pískání...