Piskani graficke karty - poradte prosim

Zajimalo by me co muze zpusobovat piskani graficke karty. Nepiska vetracek, ale primo karta nebo nejaka soucastka na karte. Tento problem ma vic lidi a projevuje se to u ruznych vyrobcu karet. Sam vlastnim kartu Gainward FX PowerPack! Ultra/1600 XP 256MB Golden Sample, ktera nebyla zrovna levna a tento problem me dost vadi. Piskani se projevuje napr. pri scrolovani v IE (jen v IE, napr. ve wordu je to v poradku) a dale jsem problem zpozoroval u starsi hry, kde pri posouvani obrazu karta neprijemne piska. Nevite cim by toto mohlo byt zpusobene?

Odpovědi na otázku

Ahoj.Také jsem to viděl.Nechápu čím to mohlo být, ale mám několik teorií a ve výsledku to je OK.Ale nejprve řešení:1.zahýbat s obnovovací frekvencí monitoru2. dát disky co nejdále od grafárny a proházet napájecí kabely.(mimochodem ta tvoje karta by měla fungovat i bez přídavného napájení, jen pomaleji. Otestuj pískání.)3. dát od grafárny co nejdále všechny ostatní komponenty.Myslím si, že dané pískání dělá nějaký typ rušení.U mě to nepískalo ale tak jako brumilo.Vyměnil jsem zdroj a proházel kabely, karty.......... a už je to v pohodě.Nevím co to vyřešilo. Nicméně si myslím, že nepíská karta jako taková, ale něco jiného.Na kartě nemá co pískat. Možná jen napájecí cívky na kartě - respektive na kartě s externím napájením přes konektor MOLEX. Jestli to jsou ty cívky, tak by se to mělo vyřešit pokud je oblepíš takovou izolační pastou. Je to pasta nepasta, tuhne a izoluje :o)