Pipani o delce 1 s - co to je?

po zapnuti kompu mi pocitac pipa, delka tonu je 1s, perioda asi 3 s. Pameti jsem zkousel vyndat a pak je delka pipnuti 2 sekundy. Zajimalo by me, jestli jde o pipani, ktere zpusobuje bios (mam award) nebo jde o funkci desky. A je problem v pameti nebo v necem jinem?

Odpovědi na otázku

co jsem se setkal, tak komp pipa jen v pripade, je-li spatna (spatne zasunuta) pamet nebo videokarta....

v manualu je napsany, ze grafika je jedno dlouhy a dve kratky a ze zbytek je pamet, coz mi ale nesedi, protoze na pamet ten ton trval 2 sekundy (leda ze by to kratsi pipnuti znacilo nejaky dalsi problem s pameti, treba spatny refresh atd.)

no mě to občas pípá a pak se napíše,že chybí klávesnice.Tak zkus vytáhnout konektor-já mám na PS/2 a restartovat.Ale těch závad může být asi víc.

Neleží něco na klávesnici nebo není zaseklá nějaká klávesa?

v klavesnici problem neni, protoze ji ani nemam pripojenou

Zeby deska hledala klavesnici?

ne delala to i pri zapojeny, nehlede na to, ze detekce klavesnice je az po grafice a me se nenainicializuje ani grafika

a tak čím to asi bude, milý watsone?

kdybych to vedel, tak se tu neptam ne?

hmmm, ked sa clovek tak sherlockovsky zamysli, ze by to robila grafika  ?Alebo zapojil si CPU vetrak do spravneho konektora, nemas ho prilis pomalobezny? Ak je na doske jumper na nejaku funkciu "fan guard" apod. tak to vypni, pozeraj predsa do navodu k motherboardu, naco ho vytlacili, aby zaberal miesto v krabici?

co myslis, ze jsem asi vsechno delal? Ochrany na desce jsem take vypnul. Grafika pipa jednou dlouze a dvakrat kratce, navic to delalo i bez grafiky.

Aha i bez grafiky to hlasilo ze je vadna nebo nepritomna grafika? No kdo by to byl rek.

Ja si vazne uz pripadam jako u blbejch Delate si ze me srandu nebo co? Me se jedna o to, co znamena pipani o delce 1sekunda a ne co znamena dlouhe pipnuti a dve kratka (coz je podle dokumentace skutecne grafika). Ja se asi dal jak test pameti nedostal, ke grafice se to vubec nedostane (to znamena, ze na monitoru, ano svete div se, nic neni, protoze proste nema zadny signal). Co z toho vypliva? Potrebuju jen vedet, co je to jedno-sekundove pipnuti.

No jedinej kdo porad nechape jsi ty.

Nevěř dokumentaci. Zkusils tam dát jakoukoliv jinou grafiku, třeba blbou PCI?

Vyskusaj grafiku poriadne dotlacit, skus inu grafiku. Skus zapojit nejaky vetrak bez regulacie do konektora "CPU Fan". Nemas dosku s potrebou dodatocneho 12V napajania (konektor podobny napajaciemu ale len so 4dierami), musis tam zapojit patricny kabel zo zdroja.Skusit clearnut CMOS (jumper prehodit pri vypnutom PC do polohy clear a po chvilke vratit nazad do prevadzkovej polohy a az potom zapnut PC...Moze to byt vela veci, pipanie nie je nijak standardizovane, preto bud je to napisane v tvojom navode ze co to znamena alebo na chybu prides inymi sposobmi.Ak ti to pipa tak isto s grafikou a bez grafiky, moze byt pravdepodobna pricina grafika (ale nemusi to byt na 100%), jasne? Treba skusit aj inu grafiku. Grafika je inicializovana dost skoro, preto ak nevidis nic na obrazovke tak je mnozstvo moznych zavad dost obmedzene, asi tak na veci ktore som tu uz napisal.

Podobne pipani muze zpusobovat i prehrati procesoru - pokud je v biosu nastavena nejaka nesmyslne nizka teplota jako CPU Temp warning, ale hned po startu???Nizkootackovy chladic CPU? Nemysli si deska, ze nejede???

vymazat CMOS si zkousel??? Nekdy to pomuze

Tak jsem zjstil cim to bylo. Spatny zdroj. Jsem koupil novy a uz to slape v pohode. Nejspis odesel i se starou deskou, na ktery bouchly kondiky. Aspon, ze to neodnesl procesor

A co teda ta grafika???

grafika je v pohode, tu pouzivam do dneska, nicmene na grafiku kdyz je spatne zasunuta, tak to pipa zcela jinak (pipne trikrat a dost a navic nepravidelne - alespon zatim u trech nebo ctyrech desek co jsem mel to tak skutecne pipalo)