» Poradna » Programy

Pinnacle Studio 7

tohle jsem poslal na EXAC:Mám v současné době jediný a dost podstatný problém. Měl jsem zhruba 4 hodinový záznam, který jsem sestříhal,ozvučel apod. a výsledek má necelé dvě hodiny. Problém je v tom, že díky přechodům dochází k rozjetí zvuku a obrazu. Po hodině je to zhruba 3 vteřiny, což je docela znát (jsou to záběry mluvících lidí). Dostal jsem plno rad, jako např. přechod na PS8 (jenže ten to údajně nevyřeší) nebo nainstalování jakéhosi PPE, ale to se ukázalo také jako nefunkční. Takže zhruba půl roku mám v PC dvouhodinový záznam, který mi zabírá zhruba 30 GB a nemůžu ho vyexportovat.Mohli byste mi, prosím, poradit, co s tím? Setkali jste se už s podobným případem? Za každou radu předem moc děkuju. a tohle mi odpověděli:problém většinou vzniká v ovladačích zvukové karty, zvukové kartě samotné a nebo v ovladačích DirectX.Doporučuji na vyzkoušení zv. kartu vyndat, vyrenderovat znovu projekt a nahrát jej do kamery.máte s tím někdo zkušenosti? zafungovalo to někomu? díky

Odpovědi na otázku

Chovani sice podobne, ale zrejme to neni tvuj pripad. Spojoval jsem asi 10 casti ve VirtualDubu celkem 3 hodiny, stejne problem cim dal tim vetsi posun zvuku. V nem se da nastavit jak ma byt v dalsi casti posunuta zvukova stopa v ms. Sice nic dokonaleho a presneho, ale jde to celkem dobre, podle nejake zvukove akcni sceny synchronizovat.Ze by takovy problem mel program specialne urceny pro strih a editaci videa se mi nechce ani verit. Ze by na spojovani souboru a prepocitavani mohl mit vliv, krome procesoru, jeste nejaky HW se mi vubec nezda. Jedine ze pospojovano je dobre, ale potom se to spatne prehrava.K posunu zvuku take dochazi pri slabem pocitaci, kdy se zvuk postupne predbiha, ale to je zase neco jineho.

To, že specializovaný soft má takové chyby, jsem si nevymyslel, ale bohužel jsem se o tom na vlastní kůži přesvědčil (a také jsem si tuto zkušenost potrvdil u jiných zde na Poradně).Ta chyba se neprojevuje u prostého spojování bez přechodů, ale pouze v případě použití přechodových efektů.Zkoušel jsem i takovou zrůdnost, jako je posouvání zvuku ještě před renderováním, ale bezvýsledně, nedošlo ani k nepatrnému zlepšení.A slabým HW to fakt nebude...

TAdy ses ptal?   www.exac.cz

Omlouvam se , nevsiml jsem si ze ano.

Niekde som cital, ale zial uz si nespomeniem kde, ze toto zapricinuje to, ze sa video a audio pri odchytavani nespracuvava tou istou kartou.Mne sa to tiez stava ak zachytavam program z TV kde video je spracovavane TV kartou Pinacle System a zvuk je spracuvany audio kartou soundBlaster. Ja som to riesil cez virtual dub, kde sa mi to podarilo upravit audio tak, ze to nebolo skoro badatelne. Urobil som pokus s nahravkou jednej VHS kazety u mna a u priatela na PC kde je videokarta AV masterm, alebo podobna. Pri odchytavani na tejto videokarte k podobnemu problemu nedosloS pozdravom IvanPS: Asi to bolo pisane na www.tvfreak.cz

díky, ale tohle asi nebudu můj případ, protože veškeré zdrojové video bylo nataženo přes IEEE1394 z miniDV kamery, úpravy proběhly v PS7 a export probíhá opět přes IEEE1394 do miniDV kameryzkusím ještě zakázat zvukovku a ověřím tím, je-li pravda co psali z EXACu...