» Poradna » Ostatní

Pinnacle PCTV Pro - problémy

Kúpil som si Pinnacle PCTV Pro (s tým novým chipsetom). Môj problém je v nahrávaní. Neviem aký software mám použiť - každý mi v niečom nevyhovuje. (mám Athlon XP 1800+, 256 MB RAM, 80 GB 7200 ot. HDD, Win 98 SE (wdm ovladače))- Najradšej by som používal priložený PCTV Vision (mám ver. 5.10) (všetko tu funguje bez problémov, stanice naladí v pohode, ide aj stereo), lenže kodekov je tu na výber poriedko. Z nich len niektoré podporujú plný PAL (čo je moja podmienka). Nedajú sa tu ani nastaviť parametre kompresie apod. MPEG 2 a MPEG 2-I mi robia takú vec, že pri nahrávaní sa zhruba každú sekundu objavujú v obraze horizontálne čiary. Myslím, že to je spôsobené veľkou diskovou aktivitou (napr. aj pri kopírovaní HDD mi to robí). MiroXL má veľký dátový tok, nestíha zapisovať na disk a súbor je šialene veľký.- Potom VirtualDub. Kamoš, čo má rovnakú TV kartu (len so starším chipsetom) nahráva tak, že si v PCTV Vision naladí program, vypne PCTV Vision, spustí VirtualDub a dá Capture Avi (a má naladený kanál, ktorý mal naposledy naladený v PCTV Vision). Lenže mne to tak nefunguje, mne tam ten kanál neostane, akokeby sa po ukončení PCTV Vision tuner nejak resetol, čiže ten program tam nie je. Tak som skúšal ladiť cez Video->Source, kde je nejaké primitívne ladenie (súčasť ovladačov, alebo čo). Tento interný tuner mi však nenájde nič.- Ďalej BorgTV (2.1 pro). Vyzerá to na super soft, ale bohužiaľ aj tu boli problémy. Nejak mi to nechce ladiť. Síce sa autoscan tvári, že prezerá všetky kanály, ale na každom nájde tú istú stanicu. Ako keby bol zle nastavený tuner. Ževraj má táto karta tuner Philips, skúšal som nastaviť všetky Philipsy, čo tam boli, so všetkými to nešlo rovnako...- No a nakoniec IUVCR. Hneď som sa potešil, že tu všetko ide, ako má. Kanály naladí, dá sa nastaviť ľubovoľný kodek. (Chcem používať MJPEG (realtime) a až následne to dvojprechodovo zdiviXovať, BTW: ak mi poradíte niečo iné, sem s tým...). A potom som zistil, že mi tu nejde stereo. Je tu také nastavenie, že Configure Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Pouze kratce, zkousel si take ATV2000 a dScaler ?

ATV2000 vyzera super, bohuzial tak ako v borgu, nefunguje mi ladenie.

Dscaller mi pyta nejaky textovy subor, ktory nemam. Takze nejde.

Zkousel jsi i verzi 4 ? dScaler obchazi ovladace a pristupuje primo k HW a podle me umi i PCTV.K tomu Borgu a Atv2000, ladit nejde ani manualne ?

Najnovšiu verziu čo som na ich stránke našiel bola tuším 3.10Tiež mi nešlo ladiiť. Možno som mal nastavený zlý tuner - neviem aký mám.

Ja pouzivam verzi 4, tunery se pouzivaly dva druhy Philips i Themic, takze tezko reknu ktery je pouzity prave v tomto, skoda ze nemam momentalne nejake PCTV po ruce abych ho mohl vyzkouset.

Skus toto:Pinnacle  Studio 7.Na www.exac.cz si mozes stiahnut funkcne demo aj s cestinou.

Skusal som to demo. Pri capture mi ale nejde nastavit hocijaky kodek. Je tam sice tlacitko, ze zobrazit vsetky kodeky, ale neda sa nan kliknut.V plnej verzii uz je to OK? Nema niekto skusenosti?

Jsem na tom podobně, co se HW i SW týče. Zatím sem se studiem, laborováním a korespondencí s Exacem dopracoval k tomu, že prostě s originálními aplikacemi a ovladači se nesnesou jiné aplikace na zachytávání a sledování, protože si neumí přepnout české stereo nebo neneladí vůbec. Sice jsou ty poslední drivery s novými WMD, ale podle informace Exacu , cituji " WDM ovladace funguji v digitalizacnich aplikacich tretich autoru jako obecny systemovy prostredek pricemz zvukneni v obecnem nastaveni WDM ovladace menitelny z PAL na PAL DK. Budeli tomu v dalsich verzich jinak prozatim nevim. Vse nasvedcuje tomu zeano." Neboli buď originální aplikace a drivery nebo jiné drivery ...Uskov apod, takhle by to možná šlo ale už bez originální aplikace, zatím jsem nedozkoušel.    V originální aplikaci navíc nelze rozumně nastavit zachytávání u "vlastních formátů"... například když jsem se ptal, mám li více DivX kodeků, který se mi to nabízí v možnostech vlastní... a jak nastavím jeho vlastnosti !!!! dověděl jsem se, že " Vim, ze se tam kodek objevi, ale na zmeny nastaveni z konfigurace kodekunereagoval. Mozna proto, ze potrebuje restart, ale o tom soise pochybuji."    takže to chce zkoušet dále nebo čekat a doufat v nové drivery. Pomocí studia 7 jsem to nezkoušel, ale moc tomu nevěřím, je to soft k jinému účelu a asi se bude chovat podobně jako Vision.  čau, Bora

Díky. Ak sa ti podarí nájsť spôsob ako nahrávať v plnom PALe stereo, budem ti vďačný ak sa ozveš. Dík

Což o to, v plnym Palu a stereo to nahraješ v rozlišení DVD, ale Virtual Dub to neotevře. Myslim ten problem když nahráváš třeba film z Novy a chceš vystříhat reklamy, tak to je big problém. A nebo to nahraješ tak, že to rozporcuješ do třech/většinou tam jsou tři reklamni bloky/ dilů, ale když to chceš spojit ve Virtual Dubu, rozjede se zvuk. Holt Němčouři musí zapracovat na pořádné ovladače. Snad se jim to povede.

Řeším stejný problém. Psal jsem výrobci a odpověděli mi. že upgrade pro PCTV studio vyjde okolo 14.9. a drivery cca. 25.10.. Takže nezbývá než čekat.

používám tu samou kartu je super, přes 5.1 pinacle grabuju do mpeg.2 a stříhám to v movie maker-ovi jde to dobře an nemá problémy ani se zvukem a ni žadné čáry ,(mám msi845max2-p4 2,26-512mb a disk 80 7200 seagate    zvlášt na 3 raidu ntfs )