» Poradna » Programy

Pinnacle nekomunikuje s kamerou

Zdravím.Mám kameru JVC mini DV GR-D820E a program který jsem používal Pinnacle studio 15. V létě jsem z této kamery stahoval záznam z vystoupení, pak jsem dlouho nic nenatáčel ,ale o víkendu jsem natáčel další vystoupení jako obvykle jsem kameru připojil Windows zvukem oznámil ,že se připojilo zařízení Pinnacle při importu ukázal kameru mezi zařízením pro import ,ale když jsem chtěl spustit záznam jako vždy tak nic, jako by tam kamera nebyla. Zkusil jsem tedy jinou verzi Pinnacle studio 18 ale stejný výsledek. Nevím v čem by mohl být problém když Windows o kameře ví a Pinnacle také, ale nic. Napadlo mě jestli problém není v tom že jsem to někdy v létě upgradoval na Windows 10 z původních Windows 7. Zkoušel jsem nastavit spouštění s kompatibilitou Windows 7 ,ale bezvýsledně. Nevíte někdo prosím co s tím, bez zpětné instalace na Windows 7? Za odpověď předem Děkuji.

Odpovědi na otázku

A to musíš záznam stahovat přes Pinnacle? Co kdybys ho z kamery nejprve běžným způsobem stáhnul na disk a teprve potom otevřel Pinnacle? Jak vlastně kameru připojuješ, přes USB nebo Firewire?

Přes firewire. Pokud by to šlo stáhnout na disk, udělal bych to, a můj dotaz by tu nebyl. Ale pokud jsi si všiml je to mini DV což poukazuje na to, že kamera zaznamenává na mini DV kazety. Pokud bych věděl o nějakém jiném způsobu jak záznam z pásky dostat do počítače nežádám o radu.

To jsem si právě nevšiml, proto jsem se ptal na typ připojení, nechtělo se mi hledat, co je to za kameru

Stáhni si prográmek WinDV (http://windv.mourek.cz/ ), je zdarma a odjakživa ho používali i profesionálové a zatím fungoval všude. Jelikož je jednoúčelový a nenáročný neskrývá žádné záludnosti. Pokud neuspěješ ani s ním, pak asi bude opravdu třeba hledat chybu ve windowsech.

Tak jsem to zkusil přes WinDV a nic, ale přes AMCap (program pro webku) mi to zobrazuje a dokonce to jde ovládat jen přijít na to jak to dostat do souboru, jelikož kolonky pro nahrávání jsou zašedle- nefunkční. Když spustím webku jsou funkční jen na DV kameru ne.

Snad jen zkusit sehnat a přeinstalovat ovladač IEEE1394, případně zkusit změnit jeho nastavení, pokud tam vůbec nějaké volby jsou.

Stáhni si video na nějakém počítači s Windows 7. Desítkám bude trvat ještě dlouho, než odladí ovladače.

Respektive můžeš zkusit nainstalovat legacy OHCI ovladač https://support.microsoft.com/en-us/kb/2970191 (do desítek instaluj verzi pro Windows 8).