» Poradna » Mobily

PINNACLE 16, problém 2

Pinnacle 16 hlásí, nejsou žádné položky a to před importem videí k dalšímu zpracování pro film. Daný adresář (v němž jsou videa) Pinnacle sice vidí, ale při kliknutí myší na tento adresář (pro následný import) hlásí - v této složce nejsou žádné položky, přestože tam jsou 3 videa MOV (v PC se, ve stejné složce, dají normálně přehrát). Díky za radu.

Odpovědi na otázku

Zdravím. MOV je kontejner a záleží na tom, jakým kodekem byl materiál kódován. Možností je několik (H264, MPEG-4, MJPEG). Jestliže tedy je MOV kontejneru video kódováno takovým kodekem, který Pinnacle neumí (nevím, neznám Pinnacle), tak ho prostě neotevře. Rada: podívat se do manuálu Pinnacle (podporované typy souborů) a pomocí MedaInfo vyčíst, kterým kodekem bylo video kódováno). Řešení: překódovat video do takového formátu (kontejner a kodek), který Pinnacle umí.Hezký den.

Přeinstalace programu a aktualizace na poslední možné vydání verze?

Pinnacle studio zobrazuje jenom ty soubory, které je schopné zpracovat. Předpokládám tedy, že jsou ty .mov soubory vytvořené pomocí kodeku, který Pinacle studio nepodporuje. Situaci by vyřešila konverze do nějakého podporovaného kodeku.