» Poradna » Programy

Pinnacle 16 - problém s exportem

Pinnacle na mne působí těžkopádně, nepřehledně. Budiž, věc názoru. V patnáctce HD jde dělat skoro vše. Akorát je problém s videi AVCHD. V šestnáctce to jde relativně rychleji, spousta možností včetně nastavení. Stříhání a editace, vše OK. Rozdílnost různých nastavení není problém, vše běží, renderuje, přechody běží. Projekt se vypočítá, bez problému do 30 min (delší jsem zatím nedělal). Při přehrávání (náhledu) také žádný problém. Vše OK. Ale - při exportu kolaps. Původní projekt, ukázkový, ten problém nedělá. Jde uložit do MEPEG 2 i MEPEG 4 i do AVCHD. Rozlišení libovolné (!) Ale moje vyrenderované (žádné pásky) video se po pár vteřinách, respektive po načtení asi 15% sekne a naskočí tabulka, že mohu program restartovat a začít znova. A znova, a znova... Tak nevím, v čem dělám chybu. Dřívější verze č. 15 nepadá a běží. Pokud toho má mnoho, běží pomaleji, třeba hodiny, ale nepadá. Tak už nevím. V diskuzích jsem o tomto problému nic nevyčet a na stránky AVIDu se po použití překladače dostat nemohu (anglicky neumím). Poradí někdo? Díky předem

Odpovědi na otázku

Ne tento problém neregistruji, máš screen? Načti si PASS / Licenci a kontaktuj přímo podporu, nezapomeň uvést, svoji sestavu, a další A/V SW případně HW, který máš instalovaný v OS / slotu.

Chce to pořádné pc.Čtyřjádro-8GB ram(64 bit OS) a dva pevné disky.

............jóó, to je určitě pravda. Souhlas na 100%. Ale nejsou prachy. I o tom to je. Ale v parametrech pro chod programu jsou udaje, které i já s mým slabším PC splňuji. Je mi jasné, že od toho nemohu chtít zázraky. Bude to pomalé. To jo, ale mělo by to fungovat. Když Pinnacle 15 HD (dosti náročné na software!) si se střihem i do MPEG4 1920x1080 poradí.......a o AVIDu píší že je méně náročné - asi to tedy nebude pravda. Zrovna včera jsem stříhal v patnáctce asi 30 min. video a exportoval do MPEG4 ve Full HD. Jelo to skoro v reálném čase a ani jeden pád. I tak díky za radu. Nepotěšili jste mne.

.........takhle běží a potom padne, někdy s nápisem, že je chyba v časové ose (!) Několik pokusů, variant - nic platné. "Svůj ukázkový projekt" si Pinnacle vyexportuje bez problémů. Moje video, moje sestříhání NE (!) Tak že s tím asi definitivně končím. Na nové PC nemám........http://2i.cz/308aa78d5e

Myslel jsem spíš screen toho pádu, tedy co je na timeline v místě pádu (proč ukázka nepadá, jaký typ souboru padá a jaký tedy ne, co se mrknout na MediaInfo na rozdíl v těch souborech?) a co program dá za hlášku. Popřípadě v ProcessExploreru detekovat, která část programu způsobila pád. Jo a nevím, zda ho jedeš pod x86 nebo x64, ale stejně by to nemělo padat. Asi bych se poradil s podporou, a ještě nainstaloval jiný, starší ovladač GPU, pokud nejedeš přes CPU, studia byla někdy vybíravá. Možná ani od věci, by nebylo vyzkoušet jen samotné studio v čistém OS, jen po instalaci ovladačů a základních programů. Pád může být způsobován i přítomností jiných kodeků / filtrů.Poznámka: Vyzkoušel bych vlastní nastavení exportu, a změnit hodnoty, já skoro nikdy nepoužívám přednastavené parametry.

….........mám Win 7 os 32. Nastavením vlastního rozlišení k exportu se nic neřeší/nevyřešilo.http://2i.cz/9c022f05d6PS:zmiňované programy nepoužívám. http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/ostatni/mediai...

Máš tam, kontaktovat podporu, mrkni na stránky, zda někdo neřeší podobný problém. Provedu znova test, jedu pod x64 se stejným nastavení a uvidíme.

.............tady je jeden podobný dotaz a NIC(!)http://forums.pinnaclesys.com/forums/thread/554144.aspx

Kolik ~ se "najede" snímků, než dojde k selhání? Je před kódováním použit mód automaticky / s předběžným kódováním / bez předběžného kódování (myslím filtry a tak)?

Tedy kolik snímků celkem má video, které padá. Záleží na tom, nebo se nenačte do projektu nikdy? A je po ukončení renderování nastaveno, ihned vložit do knihovny, nebo jak to píšou?

Tak, testování dokončeno:A) Projekt TEST, délka 30.000 snímků (20 min.), 12 přechodů vždy 2x stejný, výstup AVCHD/Blu-ray - HD HDD, H.264, 1920x1080, 24 mbit/s, Dolby 5.1, Upřesnění: bez předběžného zpracování, kódování: 100%, načtení v programu: 100%.B) Projekt TEST2, stejná délka a nastavení, výstup: MPEG2, 30 mbit/s, kódování: 100%, načtení: 100%.C) Projekt TEST3, # , výstup: MPEG4, 12 mbit/s (více nelze), kódování: 100%, načtení: 100%.Dodatek: Kódování a zpracování CPU (některé přechody GPU), MPC HC - VLC - MediaInfo nevidí ve videu problém.

Tak mám asi problém vyřešen. Když PŘED exportem videa (i když veškeré zpracování na časové ose včetně stříhání, efektů běží i s akcelerací v pohodě) vypnu hardwarovou akceleraci, tak vše běží a video se v pohodě vyrenderuje. Sice pomalu (!) ale běží. Video v délce 23 minut (AVCHD 1920x1080 30 000kb/s) na časové ose do souboru MPEG4 12 000kb/s (vyšší tok Studio nenabízí?!) se "vypočítá" za 65 minut. Žít se s tím dá, ale "néééni" to ono. S Intel Corel Duo 2,80GHz na Win 7 32bit, se Studio 16 asi na víc nezmůže (pomohlo by přetaktování na 64bit ?). Abych kupoval nové PC to nehrozí. Bude renderovat v noci (!). K programu "MediaInfo", (není špatný) ale MUSÍ být stažen i ten AVG? Co Vy na to?

Taktování? Co má x86 a x64 společného s rychlostí? x86 (32bit) je do 4GB RAM, x64 +4GB RAM, tedy s jakým množstvím RAM může OS pracovat, vč. x64 aplikací. Obecně platí, že x64 OS, potřebuje pro svůj chod o malinko více RAM, protože musí udržovat i vrstvu pro práci x86 aplikací. AVG nechápu, vždy instaluji jen MediaInfo, které je navíc již součástí MediaPlayerClassicHomeCinema.Poznámka: Pro FHD video, by přece jen bylo lepší +i5 a pro Studio doporučuji 8 a více GB RAM, dnes haléře.

Pinnacle 16 je nedokonalý program. Přesně, jak jste napsal. Je rychlejší, když si člověk na něj zvykne je i dobře ovladatelný. Ale podle mých zkušeností je to program tak na 5 minut videa.Export dat je nefunkční. Vyzkoušel jsem všechny možnosti, ale rozjet export (tvorba BD nebo HD souborů ) se mi až na malé výjimky nepodařilo. DVD již netvořím. V nastavení je formát HD 1980x1080 25p, ale při tvorbě BD je pouze HD 1980x1080 24p. Program přitom vyžaduje přesné nastavení lišty (ikona vlevo nad lištou). Takže 25p při tvorbě BD neumí. Vyzkoušel jsem to ve formátu 1980x1080 (50i). Jeden asi půlhodinový soubor se mi podařilo vytvořit. Ovšem při tvorbě BD po pár minutách ztuhl. Druhý půlhodinový film se mi nepodařilo rozjet ani v souboru HD, ani v BD. Program nemá rád fotky s videem. V souboru, kde byl napřed film a pak fotky to jelo, kde to bylo naopak jsem si ani neškrtl. Po pěti dnech neustálého zkoušení jsem to vzdal. Je možno stáhnout na stránkách Pinnacle nový patch 16.1, ale ten tento problém neřeší. Doporučuji program odinstalovat a pracovat s 15, tak jsem to udělal i já, tedy dokud 16 Corel neopraví. Mám slušný počítač, čtyřjádro a je mi to k ničemu.

Mám stejný problém s verzí 21teda poslední. Při exportu padá, objevují se hlášky o nedostatku paměti (RAM 32Gb) a výše popsaná hlaška o restartování programu. Vyhozený peníze a celodenní čas. 15 mi vyhovovala byla jednoduchá a pro domácí použití ideální. Škoda že neumí Ful HD 50snímků za vteřinu.