» Poradna » Programy

Pinnacle 12 - změna poměru stran u hotového projektu

zdravím...
můj problém:
Udělal jsem si v Pinnacle 12 projekt.. je poměrně obsáhly tudíž bych jej nerad dělal znovu.
Můj projekt obsahoval video 1920x1080 (16:9) a v něm i fotografie které bohužel byly v poměru 4:3. Když jsem projekt vyhotovil a vyrenderoval, u videa mám černé pruhy nahoře a dole.. proto jsem všechny fotky v projektu nahradil fotkami 1920x1080 nicméně pruhy zůstaly a ted už i fotek.. cely projekt je dle nastaveni veden v poměru 4:3 v rozlišení DVD a já nejsem schopen to změnit na kýžených 16:9. V nastaveni projektu mohu nastavovat 16:9 bez výsledku.
Když založím nový projekt, ten se mi automaticky s prvním snímkem přepne na 16:9 nicméně mi nedovolí do něj už vložit cokoliv z mého (chybně označeného) 4:3 projektu ačkoliv veškeré zdrojové soubory jsou 1920x1080.
Dokázal by mi někdo poradit, jak to přenastavit aniž bych musel dělat celý projekt od nuly? Po této zkušenosti musím uznat že pinnacle je hloupý program

Odpovědi na otázku

Jedu už z hlavy, on má v nastavení tuším možnost si dopředu vybrat v jakém poměru se pojede 4:3, 16:9 a pak už to nejde změnit, dokonce neumí např. jen přepsat tento poměr v hotovém videu, musí se to dělat v jiném softu. Asi bych zkusil z celého projektu vyhodit ty fotky 4:3, uložit další projekt (tak aby tam nic 4:3 nebylo) a po otevření to hned přehodit, pokud to půjde na 16:9 a z toho "předchozího projektu tam nedávat nic (použít upravené zdrojové soubory), a znova vyrenderovat.
Dodatek: A příště si dávat pozor, a všechny materiály mít připravené ve stejném poměru. Ten program pak neví co, a blbne z toho.

problém vyřešen.... verze 15 to umí přehodit