» Poradna » Web a internet

Ping

Dobrý den, potřeboval bych poradit.Poslední 2 dny mám ping ve hrách 100-900, normálně jsem vždy měl ping tak 5-20, mám sice wifi ale doted bylo vše v pohodě. Restart routeru jsem zkoušel, i pročištění počítače programem Eset. Nevíte někdo co stím? Popřípadě nějakou radu? Děkuji moc

Odpovědi na otázku

Zaklad je merat ping ked si pripojeny LAN kablom na router. WiFi funguje kazdy den inak, alebo pockaj niekolko dni, mozno sa to spravi "samo", tak ako sa to "samo" rozstelovalo.

meram

pozri sa ake mas nastavene na routri DNS (vacsinou to je IP adresa DNS servera tvojho poskytovatela). Ked zbadas v hre vysoke odozvy, daj pingat 8.8.8.8 a porovnaj. Pokial bude v hre ping 500ms a na 8.8.8.8 nejakych 20-50 tak je to problem servera na strane prevadzkovatela tej hry. Pokial budu take pingy vysoke aj na 8.8.8.8 tak ma problem tvoj provider. Samozrejme za predpokladu, ze merias cez LAN a ze ping na IP tvojho domaceho routra je max 1ms...(a teda problem nie je u teba doma)

Trosku som to zmotal... tu IP DNS servra mozes skusit pingnut a porovnat s odozvami z 8.8.8.8 tak zistis, ci ma tvoj operator problem na ceste od nich smerom von. Cize ak budes mat ping na Ip DNS nizky a na 8.8.8.8 vysoky, tak vies, ze operator ma problem niekde za ich lokalnym routrom.

Nebo také není špatné použít tracert, z jeho výstupu je vidět, kde ten ping narůstá, proto ho doporučuji používat místo pingu.