» Poradna » Web a internet

Ping

Čau mám dotaz ... trvá to už chvíli stává se mi, že když je ,,internetová špička,, tak se mi sem tam cca jednou za minutu zvedne ping (z30 na 120-200 a potom je zase 1 minutu v pohodě) je to dost nepříjemné když hraju FPS hry. Provider hlásí vše v pořádku, když hraju nemám nic zapnutého na pozadí ... Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Tak si to budete muset diagnostikovat sam. Ping poslat na svuj router, na vychozi branu providera, pak nekam dal (tradicne treba ten seznam.cz).ping -t -l 1200 seznam.czTohle je priklad. Posila to 1200B pakety, protoze kratke jsou k nicemu. Posila to furt, dokud to pres Ctrl+C neukoncite. Tak si pustte paralelne tri pingy na ty vyse uvedene cile a po par hodinach si prozkoumejte vysledky.

Mě zase když je "dopravní špička" tak se mi sem tam cca (jako cirka) jednou za minutu zvedne tlak (z 80 na 120-160 a potom je zase 1 minutu v pohodě) je to dost nepříjemné když mě zrovna žádný parchant nechce pustit sednout. Ale řidič tramvaje hlásí vše v pořádku, tak nevím co s tím. Díky za rady.

Ale no tak, jenom se vy "mínusovači" nepo...te! Prostě mě jenom iritoval výraz "internetová špička" a vůbec bezvýznamnost celého dotazu

Ak ides cez wifi a nahodou mas Atheros kartu, tak je to jej vlastnost. Kazdu minutu prehladava cele pasmo aby mohol system oznamit vsetky najdene dostupne siete. Pohladaj v ovladaci ci to nieje mozne nejako vypnut.

Zkus tuhle aplikaci:ftp://ftp.ea.com/pub/ez/support_files/uotr... Použij možnost Options ->Advanced a pak dej do pole vlevo nahoře nějakou adresu kam chceš testovat svoje připojení (seznam.cz google.com atd.). Pak zmačkni tlačítko "Trace route" a počkej na dokončení a následně dej "Pool" aplikace ti pak bude testovat síť a ty uvidíš v jakém bodě se ti zhoršuje odezva. V nabídce Options->Settings si můžeš nastavit parametry měření.Z tohohle měření by si pak měl vědět kde máš hledat problém jestli u tebe doma a nebo někde u poskytovatele.